5 września nad zalewem w Niewiadomej odbyła się piąta już edycja „Sokołowskiej Rundy”

W niedzielę 5 września nad zalewem w Niewiadomej odbyła się piąta już edycja „Sokołowskiej Rundy”, czyli ogromnej corocznej imprezy biegowej. Hasło przyświecające imprezie w tym roku to #Nigdy się nie poddawaj. Piękna pogoda, mnóstwo biegaczy i wielkie emocje to hasła, które najlepiej opisują niedzielne wydarzenie.

Głównym celem imprezy odbywającej się na terenie gminy Sabnie jest zachęcanie do aktywnego trybu życia, dbania o zdrowie własne oraz najbliższych przez najprostsze formy ruchu jakimi są nordic walking oraz bieganie. Sokołowską Rundę otworzył gospodarz wydarzenia – Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Wyszyński.

W tym roku sportowa rywalizacja rozpoczęła się od biegów dzieci w trzech kategoriach wiekowych na trzech dystansach: dzieci do 7 lat – dystans 300 m, dzieci 8 – 10 lat – dystans 600 m, dzieci 11-13 lat – dystans 1000 m. Biegi dorosłych odbyły się na dystansach 5 km i 10 km, a marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Przed startem, jak co roku, o prawidłową rozgrzewkę sportowców zadbali trenerzy z Energy Family Club.

W biegu na dystansie 300 metrów (6-7 lat) najszybszą zawodniczką okazała się Ala Biernacka (00:00:58), a najszybszym zawodnikiem Jakub Jarek (00:00:59). Na dystansie 600 metrów (8-10 lat) najszybszym zawodnikiem był Aleksander Ołtarzewski (00:02:04), a najszybszą zawodniczką Laura Komorzycka (00:02:09). W biegu na 1000 metrów (11-13 lat) najszybsza była Zuzanna Jarek (00:03:31 ). Wśród chłopców na tym samym dystansie zwycięzcą został Igor Pietruczanis (00:03:31).
Następni w kolejności zawodnicy pobiegli na dystansie 5,4 km w biegu o Puchar Wójta Gminy Sabnie. W klasyfikacji OPEN mężczyzn pierwsze miejsce zajął Sebastian Duda z wynikiem 00:20:38. Jako drugi do mety dobiegł Rafał Przywózki z wynikiem 00:21:10, a tuż za nim na podium uplasował się Leszek Kander z czasem 00:21:24 .

W kategorii OPEN kobiet w biegu na dystansie 5,4 km zwyciężczynią została Beata Prokopczuk z wynikiem 00:22:28. Drugie miejsce zajęła Olga Gazda, osiągając czas 00:24:28. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się Anna Jarek z wynikiem 00:24:33.
W biegu o Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski na dystansie 10,8 km w klasyfikacji OPEN mężczyzn – pierwsze miejsce zajął Michał Łobacz z czasem 00:39:42. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Dzięgielewski z wynikiem 00:42:41. Trzecie miejsce na podium zajął Wojciech Niedziółka z czasem 00:45:20 . Wśród kobiet w kategorii OPEN na tym samym dystansie najszybsza była Elwira Pietrucha z wynikiem 00:49:17. Drugie miejsce zajęła Monika Flakowska, osiągając czas 00:53:24, a trzecie Angelika Górska z wynikiem 00:54:21.

Poza biegami odbył się także marsz nordic walking na dystansie 5,4 km. W klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dariusz Mackiewicz z wynikiem 00:32:54. Jako drugi do mety dotarł Waldemar Danielski z czasem 00:34:41. Tuż za nim na trzecim miejscu znalazł się Dariusz Borkowski, osiągając wynik 00:34:47. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Rejowska z wynikiem 00:37:43. Tuż za nią na drugim miejscu uplasowała się Alicja Słowińska z czasem 00:38:00 . Trzecie miejsce na podium zajęła Aleksandra Musiatowicz z wynikiem 00:39:21.

Oprócz zwycięzców w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet na podium stanęli zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych: K30, K40, K50+, M16, M20, M30, M40, M50, M60+. Warto dodać, że II miejsce w kategorii M40 zajął redaktor naczelny naszego tygodnika Maurycy Rejowski.

Organizatorzy przyznali także specjalne wyróżnienie dla „Najstarszego zawodnika imprezy”, którym został 79- letni Zdzisław Dołęga , uczestnik marszu nordic walking.

W organizację biegu zaangażowały się lokalne władze – Gmina Sabnie objęła Patronat Honorowy nad wydarzeniem, Partnerem był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski, a nad bezpieczeństwem czuwała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego Sokołów Podlaski oraz jednostki Straży Pożarnej Gminy Sabnie.