Powitanie jesieni w Zembrowie

23 września 2013r. w naszym przedszkolu zgodnie z tradycją odbyła się impreza Powitanie Jesieni, gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku – jesień.

Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Zaraz po śniadaniu przebraliśmy się w kolorowe stroje jesienne .Pani Lato przypomniała dzieciom o darach, jakie ze sobą niosła przez ostatnie miesiące: słoneczko ,plażę, pluskanie w wodzie, owoce leśne…. Dzieci zamienione przez nią w jagódki bawiły się przy piosence „Na jagody”. Była też opowieść ruchowa o lecie, ale wesołe zabawy przerwała Pani Jesień, która dzisiaj zaczęła swoje panowanie. Weszła z wielkim koszem pełnym darów :jabłek, orzechów, kasztanów… oraz pędzlem, którym zaczęła już malować świat na jesienne barwy.

Poprosiła dzieci, aby tanecznym krokiem w rytm muzyki(pojedynczo-każdy innym) przekroczyły bramę do jej królestwa losując liść z zagadką dla każdego.

Bawiliśmy się w kole do piosenek: Urodziny Marchewki i Tańcząca wiewióreczka. Był też konkurs na taniec ze wstążką oraz wiele zadań utrwalających wiadomości o obu porach roku.

Na koniec zajęć wykonaliśmy piękne i kolorowe prace plastyczne  już o tematyce jesiennej. Maluchy malowały farbami duży jesienny liść ,a starszaki wycinały z papieru kolorowego jesienne drzewo.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content