Jesienne country w Niecieczy

W niedzielę 22 września 2013 Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy wspólnie z OSP Nieciecz zorganizowało jesienny piknik pod nazwą „Jesienne country w Niecieczy”. Piknik odbył się na placu przy Niepublicznej Szkole Podstawowej. Pomysłodawczynią pikniku była Elżbieta Pietrzykowska . Goście słuchali muzyki country, wystrój pikniku także zorganizowany był w tym stylu. Wszystkim uczestnikom pikniku oferowano darmową zupę z dyni, był też bigos, kanapki z chleba wiejskiego ze smalcem, zapiekanki, frytki było ciasto domowej roboty upieczone przez miejscowe gospodynie, można było zaopatrzyć się w przetwory domowej roboty i oczywiście prawdziwe kowbojskie kapelusze. Atrakcją i niebywałym smakołykiem okazały się kartacze , które przygotowały miejscowe gospodynie. Uczestnicy mieli okazję skorzystać z bryczki konnej i przejechać się nią nad zalew Niewiadoma. Dla najmłodszych był darmowy plac zabaw i malowanie twarzy.Zbudowane były dwa szałasy , które cieszyły się powodzeniem u dzieci. Przez cały czas trwała biesiada przy ognisku z pieczeniem kiełbasek ziemniaków. Był tez akcent sportowy. Odbył się na szkolnym boisku mecz piłki nożnej. Gdy zapadał zmrok rozpalono pochodnie i zabawa trwała dalej do późnego wieczora.

Organizatorzy bardzo dziękują rodzicom dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola w Niecieczy, nauczycielom oraz gospodyniom z okolicznych miejscowości za pomoc w przygotowaniu części kulinarnej pikniku. Strażakom za pomoc w dekoracjach i oczywiście ochronie całej imprezy.

Serdeczne podziękowania dla pana Sławomira Wrzoska i pana Piotra Osinskiego za pomoc materialną w przygotowaniu pikniku.Szczególne podziękowania dla naszych wszystkich gości miejscowych i tych ,którzy przyjechali do nas z sąsiednich gmin i całego powiatu.Dziękujemy ,że bawiliście się razem z nami. Jest to dla nas niezwykle ważne, że wspieracie nasze inicjatywy , a tym samym pomagacie w utrzymaniu naszej szkoły.Serdecznie dziękujemy!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content