Dzień jabłuszka w przedszkolu w Zembrowie

Dzień Jabłuszka obchodzimy w celu ukształtowania wśród dzieci zdrowego stylu życia. Owoc ten dodaje się do ciast, puddingów, naleśników, omletów, tart, sałatek, lodów i galaretek, smaży w cieście, piecze i gotuje. Pieczone jabłka mogą wchodzić w skład lekkostrawnych diet oraz wykorzystuje się je przy leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Znajdują zastosowanie w żywieniu osób chorych na reumatyzm, artretyzm i cukrzycę.

W tradycje naszego przedszkola wpisały się obchody Dnia Jabłuszka w grupie najmłodszych dzieci. I tak w poniedziałek 16.09.2013r. wszystkie dzieci ubrane pięknie na czerwono jak rumiane jabłuszka rozpoczęły dzień przystępując do zabaw, ciekawostek i zadań. Ubrane dzieci w czerwone stroje wśród „Jabłuszkowej” scenografii próbowały jabłek na różne sposoby: świeżych ze skórką ,kompotu, naleśników ,jabłek suszonych oraz szarlotek i pieczonych pierożków z jabłkami przygotowanych przez mamusie dzieci. Najważniejsze, że każdy zajadał ze smakiem te potrawy.

Dzieci wykonywały jabłkowe ozdoby-jabłka z rolki i jabłuszka z plasteliny. Tego dnia również wspólnie słuchaliśmy jabłkowych piosenek oraz zatańczyliśmy taniec „jabłuszka z gruszką ”graliśmy też na instrumentach. Mam nadzieję że ten dzień zachęci dzieci do sięgania po owoce. To był bardzo jabłkowy i wesoły dzień. Maluchy spisały się wspaniale na tych zajęciach-a to przecież dopiero 2 tygodnie od kiedy przekroczyły po raz pierwszy progi przedszkola.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content