Konkurs Kulinarny dla KGW „BITWA REGIONÓW”

 

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń

 

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty.

W tegorocznym regulaminie „Bitwy Regionów” została wprowadzona istotna zmiana. Po raz pierwszy znalazł się wymóg, aby przy przygotowaniu potrawy konkursowej wykorzystać przynajmniej jeden produkt regionalny, tradycyjny. Wszystko po to, by pokazywać atuty kulinarne regionów. Przewidziano również zwrot środków za zakup produktów spożywczych do 500 zł przeznaczonych na przygotowanie potrawy konkursowej.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie do 31 marca 2023 r. formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl.

Organizatorem głównym konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu Powiatu Sokołowskiego do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, którego etap powiatowy odbędzie się już w maju w Repkach.

Dodaj komentarz

Skip to content