Dożynki w Ceranowie 2021

Dożynki jako uroczystość o wieloletniej tradycji są symbolem szacunku dla ciężkiej pracy rolnika oraz stanowią wyraz wdzięczności za jego codzienne zmagania. Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i niezwykle bogatego dziedzictwa kulturowego.
Tegoroczne Dożynki Powiatowe w Ceranowie rozpoczęły się od Mszy Świętej, którą koncelebrował biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Dydycz. Następnie uczestnicy przeszli w barwnym korowodzie na plac przy Zespole Szkół w Ceranowie. Po przybyciu odbyła się część oficjalna, podczas której rolnik z naszej Gminy Paweł Puścian – członek Izby Rolniczej, odebrał odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odznaka przyznawana jest rolnikom za osiągnięcia w dziedzinie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych
W tym roku wieniec reprezentujący gminę Sabnie wykonany został przez Koło Gospodyń Wiejskich w Hołowienkach. Wieniec był w kształcie korony, zwieńczony krzyżem. W środku, u podstawy położono chleb i winogrona. Wykonany został z kłosów tegorocznych zbóż, ziół i kwiatów.

Dodaj komentarz

Skip to content