Podróż do Holandii maluchów z Zembrowa

13.05.2016 r. maluchy z Przedszkola w Zembrowie  wyruszyły w ciekawą podróż do kraju wiatraków, tulipanów, rowerów i chodaków, czyli do Holandii. Wycieczkę rozpoczęliśmy piosenką „Holandia” oraz wierszykami.

Porównywaliśmy Holandię z Polską. Wcześniej na zajęciach poznawaliśmy ten kraj ,więc mali podróżnicy szybko dostrzegali różnice i podobieństwa obu państw.

Holandia ze stolicą w Amsterdamie, ze względu na położenie poniżej poziomu morza jest nazywana Niderlandią.

Tamy i wały zabezpieczają ją przed zalaniem. Wiatraki, których jest tam bardzo dużo, nie tylko mielą zboże na mąkę, ale również wypompowują nadmiar wody z kanałów do morza, chroniąc w ten sposób kraj przed powodzią. Przedszkolaki zachwycały się różnorodnością wiatraków, a także podziwiały piękne tulipany i inne kwiaty, uprawiane tam w wielkich ilościach. Zobaczyły również, jak wyglądają popularne w Holandii chodaki (saboty) – drewniane kolorowe buty, których zadaniem była ochrona nóg przed przemoczeniem. Duże zdziwienie u dzieci wywołały parkingi z tysiącami rowerów. W Holandii jest ich dwa razy więcej niż samochodów. U  nas też tego dnia odbyły się wyścigi na rowerkach.

Kontynuacją zdobywania wiedzy o tym niezwykłym kraju był kącik kulinarny . Dzieci robiły koreczki serowe i piekły ciasteczka przy pomocy rodziców.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content