Wizyta księdza Biskupa w Szkole Podstawowej w Niecieczy

18 września 2015 r. do Niepublicznej Szkoły im. Armii Krajowej w Niecieczy przybył niecodzienny gość Jego Ekscelencja ks. biskup senior Antoni Dydycz w towarzystwie osobistego sekretarza ks. dr Łukasza Gołębiewskiego.

Dostojnego gościa uczniowie powitali radosną pieśnią ,,Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Dyrektor szkoły p. Marek Ratyński wyraził radość ze spotkania, przedstawił nauczycieli i pracowników szkoły. Podkreślił znaczenie szkoły i kościoła dla społeczności lokalnej. Mówił z podziwem o bezinteresownym angażowaniu się w działania na rzecz szkoły.

Ks. biskup w swoim wystąpieniu nawiązał do osoby św. Stanisława Kostki, którego wspomnienie przypada na dzień 18 września. Część artystyczna, przygotowana pod kierunkiem p. Marianny Borowej i p. Marzeny Skibniewskiej, również była poświęcona patronowi dzieci i młodzieży Św. Stanisławowi Kostce.

Na zakończenie ks. biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Do biblioteki szkolnej przekazane zostały książki i płyty z piosenkami.

Po części oficjalnej Jego Ekscelencja spotkał się z gronem pedagogicznym i wpisał do kroniki szkoły. To spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Marianna Borowa
Marzena Skibniewska

Dodaj komentarz

Skip to content