,,W zdrowym ciele zdrowy duch” – piknik rodzinny w Niecieczy

W dniu 14 czerwca 2015 roku na placu przed Niepubliczną Szkoła Podstawową w Niecieczy odbył się kolejny, wiosenny piknik rodzinny. W tym roku przebiegał pod hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizowany był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Nieciecz, Federację Inicjatyw Oświatowych w ramach współpracy z  Mazowiecką Siecią  Edukacyjną, Komitet Rodzicielski działający przy  NSP  i OSP Nieciecz. Piknik rozpoczął się powitaniem  przez Dyrektora NSP w Niecieczy Pana Marka Ratyńskiego oraz Panią Prezes Marzenę Steć wszystkich przybyłych gości. Następnie czas umiliły nam dzieci. Grupa przedszkolna i dzieci z klas młodszych wystąpiły z programami o tematyce profilaktycznej i zdrowotnej. Uczniowie klas 4-6 zaprezentowali teatrzyk związany również z tematem imprezy. Piknik  podsumowywał dni profilaktyki, które były prowadzone w szkole. Odbył się też wykład Pani Swietłany Pencko, animatora spotkań profilaktyki zdrowotnej, terapii manualnej i dietetyka  z Fundacji Ternopilskiej.

Na naszej plenerowej imprezie  ze swoimi  stanowiskami prezentowały się: PKO BP Sokołów Podlaski, Sanepid, KRUS, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Nadleśnictwo w Sokołowie Podlaskim. Można było bezpłatnie wykonać badanie cukru i ciśnienia i w ten sposób zadbać o swoje zdrowie, do czego w programach artystycznych zachęcały dzieci. Bank PKO BP przygotował gadżety ze swoim logo i nagrodził dzieci, które systematycznie oszczędzają w szkolnym SKO. Najmłodsi mieli konkursy plastyczne zorganizowane przez KRUS, za które otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dla dorosłych był konkurs o tematyce związanej z bezpieczeństwem w gospodarstwie rolnym. Ośrodek Doradztwa Rolniczego służył pomocą  i fachową literaturą  związaną z  uprawą roślin i prowadzeniem gospodarstwa. Niewątpliwie atrakcją dla dzieci było stoisko Nadleśnictwa z Sokołowa Podlaskiego. Obecni leśnicy  przygotowali dla dzieci wspaniałą ścieżkę edukacyjną, były też puzzle i konkursy. Chętni mogli skorzystać z przejażdżki nie tylko bryczką  nad zalew, ale również popływać łódką. Motorniczym był Pan Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński.

Dbanie o zdrowie to przede wszystkim sport, więc uczestnicy mogli kibicować drużynom Jawora i Niecieczy, które rozgrywały swój ligowy mecz i dzięki dopingowi  miejscowej społeczności wygrała Nieciecz. Nauczyciele przygotowali dla uczniów ciekawe  konkursy sportowe, w których mogli brać udział również rodzice i w ten sposób aktywnie spędzać czas.   OSP w Niecieczy przygotowała dla wszystkich małą rozrywkę. Po sportowych zmaganiach w upalne popołudnie można było ochłodzić się w strumieniach ,,strażackiej fontanny”. Oj! Chętnych nie brakowało! Na gości czekały też atrakcje kulinarne. Były smakołyki z grilla z zestawami surówek i sałatek zachęcających do jedzenia jak największej ilości warzyw. Na każdego czekał gratisowy barszcz z młodych buraczków. W sprzedaży były też naleśniki z różnymi farszami, blacharz, ciasto  wypieku naszych mam, a także to, co dzieci lubią najbardziej czyli: lody, frytki, popcorn i soczki.

Swoją obecnością na pikniku zaszczycili nas: Pan Starosta Leszek Iwaniuk ,Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, Przewodniczący Rady Gminy Pan Wacław Mikołajczuk, radni gminni, przedstawiciele jednostek pozarządowych z powiatu sokołowskiego i węgrowskiego. Obecni byli mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale i goście z całego powiatu. Wspólnie z nami bawili się także przedstawiciele innych stowarzyszeń.

Nie byłoby pikniku bez sponsorów. Chcemy bardzo serdecznie podziękować: Mazowieckiej Sieci Edukacyjnej, Zakładom Mięsnym Sokołów Podlaski S.A, Zakładom Mięsnym Zakrzewscy z Kosowa Lackiego, OSM w Kosowie Lackim, FIO, Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie Podlaskim, Bankowi PKO BP w Sokołowie Podlaskim, Panu Wójtowi Gminy Sabnie Ireneuszowi Piotrowi Wyszyńskiemu, Panu Sławomirowi Strzale z Niecieczy, Panu Sławomirowi Wrzoskowi z Niecieczy, Panu Jackowi Kobylińskiemu z Sabni, Pani Teresie Nazarczuk z Restauracji ,,Zamkowa” w Drohiczynie, strażakom z OSP w Niecieczy, a także rodzicom i nauczycielom za pomoc w organizacji.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia na następnych piknikach!

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy

Dodaj komentarz

Skip to content