Maluchy z Zembrowa w kraju Świętego Mikołaja – Finlandii

Jak to możliwe, że w ciągu jednej nocy Święty Mikołaj daje radę dotrzeć do domów na całej kuli ziemskiej? – To zasługa jego magicznych sań ciągniętych przez renifery oraz bardzo dobrze zaplanowanej trasy. Oczywiście Elfy niewątpliwie mu bardzo w tym pomagają.

Celem zajęć dnia 12.12.2014 r. było przybliżenie dzieciom kultury Finlandii miejsca zamieszkania Mikołaja. Przeżywamy obecnie okres przedświąteczny tym razem w atmosferze fińskich zabaw i muzyki. Na zajęciach dzieci wysłuchały opowiadania „Prawdziwa historia św. Mikołaja”, były zabawy muzyczno – ruchowe. Przebrani za Mikołaje bawiliśmy się w zimowej scenerii.

Święta Bożego Narodzenia sprzyjają podejmowaniu różnych przedsięwzięć, których celem jest dzielenie się z innymi tym, co posiadamy. Czasami jest tak, że kogoś bardzo ucieszy zwykły uśmiech, pomoc w sprzątaniu, laurka, a taki prezent nic nie kosztuje.

Dzieci poznały w jakich warunkach żyją ludzie i zwierzęta w kraju Św. Mikołaja-Rovaniemi miejsce pobytu Mikołaja i Elfów – Jego pomocników. Zapoznały się z flagą Finlandii oglądały też bajkę „Muminki”. Wykonały prace plastyczne związane z tym magicznym okresem. Poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami w Finlandii i potrafią porównać je z tradycjami w Polsce.

Przedszkole w Zembrowie

Dodaj komentarz

Skip to content