Dzień Dziecka w przedszkolu w Zembrowie

Dnia 02.06.2014 r. w Przedszkolu w Zembrowie zorganizowano Dzień Dziecka. Jedną z jego atrakcji był Dzień Grecki. Dzieci miały okazję obejrzeć zdjęcia ze słonecznej Grecji, „zwiedzić” Ateny, Akropol i górę Olimp. W mitologii greckiej góra Olimp uważana była za siedzibę bogów greckich, w tym najważniejszego – Zeusa. Z tego miejsca bogowie mieli kierować ludzkimi losami. Wierzono, że ilekroć jakiś człowiek próbował tam wejść, spadał z niej.

Dzieci w greckich strojach i scenografii wysłuchały mitu pt: „Dar ognia”. Maluchy zaprezentowały grecki taniec, który potem wspólnie z nami zatańczyły starszaki.

Dzieci poznały trochę historii i jak na starożytną Grecję przystało były zawody sportowe.  Wszystkim przedszkolakom spodobały się Igrzyska Olimpijskie.

Czas igrzysk to czas spokoju i harmonii, bez konfliktów. Były zawody, zdrowa rywalizacja, gratulacje dla zwycięzców, czasami pocieszanie. Wszyscy zawodnicy byli pełni zapału i energii, nie dawali łatwo za wygraną, dzielnie walczyli do końca. Po zakończonych zawodach udaliśmy się na ognisko, które przygotowali rodzice.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content