Dzień Flagi w przedszkolu w Kupientynie

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym kodem między ludźmi na globie ziemskim. W wielu państwach święto flagi już od dawna znalazło swoje miejsce w kalendarzu. Dzień flagi mają między innymi: Stany Zjednoczone, Finlandia, Meksyk, Ukraina, Litwa.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzony 2 maja, jest jednym z najmłodszych świąt państwowych w Polsce. Został ustanowiony po nowelizacji ustawy o godle, barwach i hymnie w 2004 roku.

W naszym przedszkolu również organizujemy uroczystości z okazji tego święta. W dniu 30 kwietnia  dzieci (z powodu choroby przybyła tylko połowa z nich) ubrały się w barwy narodowe: biało-czerwone, każdy miał ze sobą samodzielnie zrobioną polską flagę. Przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Następnie przemaszerowaliśmy  ulicami naszej miejscowości wręczając napotkanym mieszkańcom własnoręcznie wykonane flagi wywołując tym niemałe zdziwienie  i jednocześnie zachwyt i zadowolenie szczególnie wśród starszych mieszkańców. Poprzez tego typu uroczystości i zajęcia organizowane w naszym przedszkolu, staramy się  już od najmłodszych lat budzić przywiązanie do Ojczyzny i do naszej miejscowości.

Przedszkole w Kupientynie

Dodaj komentarz

Skip to content