Spotkanie opłatkowe u księdza Biskupa Antoniego Dydycza w Drohiczynie

Diecezja DrohiczyńskaWójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński uczestniczył w spotkaniu opłatkowym u księdza Biskupa Antoniego Dydycza w Drohiczynie. Brali w nim udział przedstawiciele różnych szczebli władz, z województw : mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego, między innymi posłowie i senatorowie, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski. Przybył też na nie wicepremier Janusz Piechociński.

Na spotkaniu obecni też byli komendanci różnych formacji mundurowych, reprezentanci stowarzyszeń, bractw i instytucji oraz działacze kultury i dziennikarze.

Do Drohiczyna przybyło blisko 200 osób, które wysłuchały referatu posła Johna Abrahama Godzona. Podpierając się świadectwem własnego życia ukazał on praktyczne wprowadzenie w życie publiczne i społeczne wartości chrześcijańskich, podkreślając w posłudze politycznej nadrzędność prawa miłości Boga i człowieka, wypełnianie obietnic, szacunek, umiejętność doceniania oponentów i szukanie wspólnych rozwiązań.

Wójt Konstantynowa Romuald Murawski wraz z burmistrzem Drohiczyna Wojciechem Borzymem, przekazując pamiątkowy grawerton ze swymi podpisami podziękowali ks. bp Dydyczowi za wszystkie lata tych ubogacających spotkań oraz wyrazili życzenie, aby one nie ustały w przeszłości.

Gospodarz spotkania podkreślił, że ta kilkunastoletnia tradycja, ma na celu łączenie ludzi w poszukiwaniu wspólnego dobra, pomimo różnic kulturowych, wyznaniowych i politycznych. Spotkania te mają one charakter integrujący środowiska i rzeczywistości. Ks. bp Antoni Dydycz życzył, aby realizować swoje cele jako dzieła oparte na wartościach, które każdy może tworzyć, umacniając się tym, co przyniósł Chrystus na ziemię dwadzieścia wieków temu.

Zebrani złożyli też życzenia, łamiąc się opłatkiem, przy akompaniamencie kolęd, w wykonaniu chóru „Schola Cantorum Misericordis Chrysti” z Białej Podlskiej.

Spotkanie to, tak jak każdego roku, odbyło się pomiędzy Uroczystością Narodzenia Pańskiego według kalendarza gregoriańskiego i juliańskiego, według którego obchodzą ją wierni prawosławni, licznie w nim uczestniczący.

za: drohiczynska.pl

Dodaj komentarz

Skip to content