Widoczne Dzieciaki w przedszkolach gminy Sabnie

Spektakl teatralny, liczne piosenki, wiersze i scenki poświęcone bezpieczeństwu na drodze, towarzyszyły przedszkolakom z Zembrowa, Kupientyna i Sabni podczas spotkania w ramach kampanii „Widoczne dzieciaki”.  Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe, dzięki którym podczas przedszkolnych spacerów, będą bardziej widoczne.

W piątek (11.05) do przedszkola w Zembrowie, przybyły przedszkolaki uczęszczające do przedszkoli w Sabniach, Kupientynie i Zembrowie. Podczas tego spotkania, w ramach kampanii „Widoczne Dzieciaki” dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe. Witająca zgromadzonych gości, dyrektor Anna Chmiel, podkreślała jak ważne jest bezpieczeństwo. Najważniejsze, że o bezpieczeństwo tych najmłodszych dbają również nie tylko policjanci czy pedagodzy. W tej akcji, zaangażowani są również mecenasi działania – firmy – „Parkiety Jabłoński”, „Kropla Rosy”, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim oraz firma Warta.

Przedszkola w gminie Sabnie to kolejne placówki, które włączyły się w tą, niecodzienną kampanię, służącą edukowaniu najmłodszych. W gminie Sabnie są to już kolejne placówki objęte tym działaniem. Jesienią gminny finał zainaugurowała szkoła podstawowa w Sabniach.
Wielkim wydarzeniem było, że w tym ważnym dla dzieci dniu, przybyło wielu gości. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Wójt Gminy Sabnie – Ireneusz Piotr Wyszyński, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy Sabnie Witold Deoniziak,  Dyrektor Zespołu Szkół w Sabniach Anna Chmiel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zembrowie Jolanta Grzyb, przedstawiciel TU Warta Alicja Gutkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim asp.szt. Sławomir Tomaszewski, rodzice i co najważniejsze licznie zgromadzone dzieci.

Po powitaniu, przed zebranymi dziećmi wystąpili aktorzy ze studia artystycznego Kama z Białegostoku, z przedstawieniem „Przyjazna droga za dwóch nogach”. Podczas spektaklu dzieci uczyły się zachowań na drodze i poruszania sie w rejonie przejścia dla pieszych przy działającej sygnalizacji świetlnej oraz kiedy ruchem kieruje policjant.

Następnie dzieci spotkały sie z policjantem i posłuchały cennych wskazówek, dotyczących poruszania się w drodze do przedszkola. Policjant wskazał, że to dzieci, które znają przepisy ruchu drogowego, muszą uczyć swoich rodziców, którą stroną drogi się poruszać, pilnować aby przechodzić przez jezdnię na pasach oraz zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie.

Po tym spotkaniu przed swoimi rówieśnikami wystąpiły dzieci z poszczególnych przedszkoli. Zaprezentowały piosenki i przedstawienia, pokazujące jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Każdy występ nagradzany był brawami. Widać było ogromny wkład pracy dzieci i wychowawców podczas przygotowania do tych występów.

Na podsumowanie, panie przeprowadziły test wiedzy dla wszystkich uczestników. Trudny test wszyscy zdali. W nagrodę każdy otrzymał medal „Bezpieczny Przedszkolak”.  Z rąk zaproszonych gości, dzieci otrzymały również kamizelki odblaskowe.

Podsumowaniem tego bogatego we wrażenia dniu, było wspólne zdjęcie gości i dzieci ubranych w kamizelki odblaskowe. Mamy nadzieje, że wspaniała kadra nauczycielska, pracująca w tych placówkach, zadba o to aby każde wyjście dzieci poza teren szkoły, zawsze odbywało sie w kamizelkach odblaskowych. Może w ten sposób uda się w nich wypracować nawyk dbania o swoje bezpieczeństwo.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content