Finał III Profilaktycznej Gry Miejskiej

Kolejne w Sokołowie Podlaskim  działanie przeprowadzone w ramach projektu Profilaktyka a Harcerstwo dobiegło do finału. Harcerze z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie Hufca ZHP przy  pomocy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, przygotowali III Profilaktyczną Grę Miejską. W organizację włączyły się praktycznie wszystkie instytucje. Najlepszym podziękowaniem była radość na ustach uczestników tej niecodziennej rywalizacji.

III Profilaktyczna Gra Miejska dobiegła końca. W czwartek 19 kwietnia mogliśmy uczestniczyć w uroczystym finale. Ogromna ilość zadań oraz ilość patroli, nie pozwalała, na uczciwe podsumowanie współzawodnictwa w dniu gry. We współzawodnictwie nie było nagród. Zwycięskie drużyny otrzymywały puchary  Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski i Starosty Sokołowskiego. Tym razem dzięki gościnności Księży Salezjanów, spotkaliśmy się w Sali Oratorium bł. Filipa Rinaldiego.

W nagrodę za ogromne zaangażowanie młodzieży, do uczestników gry przybył wspólnie z Konradem Wojterkowskim – Twórcą kampanii Kocham! Nie biję, znany aktor grający zarówno w Polsce, jak i w Hollywood – Peter Lucas.

Szkoły gimnazjalne z terenu powiatu o Puchar Starosty Sokołowskiego

  • I miejsce  – patrol SABNIE z Publicznego Gimnazjum w Sabniach
  • II miejsce patrol SKRZESZEW z Publicznego Gimnazjum w Skrzeszewie
  • III miejsce patrol SZÓSTKA ZE STERDYNI z Zespołu Szkół w Sterdyni

Patrole które zajęły pierwsze miejsca otrzymały Puchary z rąk Wicestarosty Marty Sosnowskiej i Burmistrza Miasta Bogusława Karakuli.

Po tej uroczystej chwili nastąpił czas, kiedy każdy z zebranych mógł zadać pytania gościom finału. Po wysłuchaniu wielu ciekawostek z ich życia, każdy mógł zrobić sobie wspólne zdjęcie lub otrzymać autograf.

Na zakończenie zebrani goście udali się na poczęstunek przygotowany tak jak powinno być w uroczystościach tworzonych przez młodzież. Tym razem  stoły pyszności przygotowali uczniowie II klasy Zespołu Szkół nr 1 o kierunku technik hotelarstwa.

W spotkaniu nie zabrakło też miłego akcentu dla dh Anny Hilaruk. W dniu Finału został ogłoszony rozkaz Mazowieckiego Komendanta Chorągwi ZHP o nadaniu jej stopnia harcmistrza. Nominację wręczyła Komendantka Hufca ZHP hm. Bożenna Hardej. Stopień harcmistrza otrzymała również Anna Chmiel – Dyrektor zwycięskiej szkoły z Sabni. Sławomir Tomaszewski otrzymał z rąk Komendantki Hufca List Pochwalny Naczelnika Związku Harcerstwa Polskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeprowadzenia podobnego działania w swojej miejscowości. Scenariusz gry profilaktycznej otrzymacie kontaktując się z krajowym koordynatorem projektu PaH: pah@sokolowpodl.pl

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

Dodaj komentarz

Skip to content