Dzień Kota u maluchów z Zembrowa

Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego. To święto w tym roku obchodzone będzie w Polsce już po raz 11! Pierwszy Dzień Kota odbył się w naszym kraju w 2006 roku i od tego czasu co roku w miesiącu lutym mruczki świętują. Maluchy z naszego przedszkola z uwagi na ferie zimowe to święto obchodziły 2.03.

Dzień Kota został wymyślony w 1990 roku we Włoszech przede wszystkim po to, aby podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także aby poprawić ich warunki bytowe: głównie tych wolno żyjących i szukających domów (w schroniskach, domach tymczasowych itp.). W przedszkolach i szkołach 17 lutego organizowane są różnego rodzaju pogadanki o kotach, dzieci tworzą albumy ze swoimi zwierzakami, albo specjalne prezenty dla swoich futrzaków. W niektórych miejscach można pojawić się tego dnia z pupilem, opowiedzieć o nim, o jego zwyczajach i potrzebach. Z kocich zajęć dzieci wyjdą z nową wiedzą, wiele z nich może także zapragnąć posiadania kota na wyłączność.

Dzieci obejrzały inscenizację wiersza „Kot się uczy” oraz „Chory kotek”.

Tańczyły do piosenek o kotach oraz wysłuchały wiadomości o czworonożnych stworzeniach. Łapały myszy nawijając sznurek na głowę kota – zabawa sprawnościowa. Nie zabrakło też konkurencji w piciu mleka. Dzieci z pustych butelek po mleku wyciętych na kształt kociej głowy zasiały samodzielnie rzeżuchę.Za udział w zajęciach każde z nich otrzymało dyplom .Po raz kolejny dziękuję rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.

Dodaj komentarz

Skip to content