Spotkanie z policjantem w Przedszkolu w Zembrowie

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant.

W piątek 7 października zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola dzielnicowego  gminy Sabnie asp. Bogdana Smolika. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjną czapkę, lizak, kamizelkę kuloodporną i kajdanki.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci! Następnie wytłumaczył jak należy zachować się, jak dzieci zgubią się ,jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content