Druga edycja festynu rodzinnego za nami

mlodyobywatel5 czerwca przy szkole w Sabniach licznie zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, aby niedzielne popołudnie spędzić aktywnie. Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Panią Dyrektor Anną Siemieniuk. Następnie słowa podziękowania wyrazili do rodziców, dzieci z klasy drugiej szkoły podstawowej z okazji Dnia Matki oraz Paulina Tymińska i Natalia Wróblewska w słowach piosenki. Uczniowie zaprezentowali wszystkim taniec integracyjny „CZEKOLADA” oraz Belgijka i zaprosili do wspólnej zabawy.

W rytm muzyki i kroku hip – hopowego zatańczyła formacja dziecięca z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, swój talent taneczny zaprezentował też Michał Miściorak uczeń klasy III szkoły podstawowej. Tańcom nie odpuściły również uczennice szkoły z Kupientyna: Emilia Połog, Gabriela Połog, Aleksandra Osipiak, Weronika Maruńska, Weronika Kalisiak, Zuzanna Kalisiak, Emilia Dobrowolska, Julia Dobrowolska, Paulina Krycka.

Każdy obecny mógł wziąć udział w grach i zabawach (np. ”Gąski do domu”, „Bieg z obręczą”, „Szczur”, „Król skoczków”, czy „Baba Jaga”), które zostały przygotowane przez grupę uczniów w ramach projektu „Młody Obywatel – na sportowo” „Kronika sportowa” Za każdą konkurencję uczestnik otrzymywał punkty. Zaliczone wszystkie konkurencje pozwoliły na udział w losowaniu nagród, które odbyło się na koniec festynu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też „lanie wody” w tzw, małej bojówce.

Przyjechała do nas również grupa karateków z Kosowa Lackiego. Występujący zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili, że kobieta potrafi złamać ręką deskę. J Na pewno ten pokaz wszyscy zapamiętają na długo – szczególnie mężczyźni.

Jedną z bardziej emocjonujących była „zabawa z hula-hop”. Przekładanie przez siebie koła i tańczenie w rytm muzyki nie jest łatwe do połączenia, jednak wszyscy, zarówno dorośli jaki i dzieci, świetnie sobie z tym poradzili. Na uczestników festynu czekały również inne ciekawe atrakcje tj. plac zabaw dla dzieci, paint ball, malowanie twarzy. Szkolne Koło Caritas oraz grupa Młody Obywatel- ruch z sensem, również znalazły miejsce na swoją aktywność – prowadząc zbiórkę na cele charytatywne. Całość działań słodziły ciasta i poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Na koniec wystąpiła jakże znana grupa „SĄLEPSI”. Zaprezentowali oni kilka wielkich przebojów w swojej aranżacji. Zgromadzili pod sceną wielu amatorów rokowych brzmień.

Niezwykłą tanecznością wykazała się klasa III gimnazjum, która zaprezentowała taniec integracyjny Belgijka, porywając podczas festynu dwa razy wszystkich do wspólnego tańca. Świetnie, po prostu świetnie.!!!

Jeszcze jednym elementem integrującym dzieci i rodziców było spotkanie w klasie na wspólne czytanie literatury dziecięcej prowadzone przez uczennice z gimnazjum.

Nad całością przebiegu festynu czuwała II grupa projektu „Młody Obywatel na sportowo”- ruch z sensem oraz nauczyciele organizatorzy –Anna Chmiel, Jadwiga Kalinowska, Radosław Kosieradzki, Jolanta Oksięciuk. Łącząc działania po raz kolejny zrealizowaliśmy również cel programu Zachowaj Trzeźwy Umysł w ramach którego uczniowie uczestniczyli w spotkaniach profilaktycznych. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród dla wszystkich, którzy wrzucili do „kuchennego gara” swój los. W dobrych nastrojach wszyscy udali się do domu.

Dodaj komentarz

Skip to content