Przedszkolaki i tydzień z książką

W dniach 04.04 – 10.04.2016 r w Niepublicznym Przedszkolu w Niecieczy panie przedszkolanki zorganizowały akcję „Tydzień z książką” .

W tym czasie dzieci odwiedziły  bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka Marzena Skibniewska oprowadziła je pokazując  półki pełne książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Założyła  karty biblioteczne i wytłumaczyła jak należy obchodzić się z książkami, by służyły  przez długie lata.  Przedszkolaki wysłuchały wielu bajek, baśni i opowiadań czytanych m.in. przez  mamy. Mama Julka wprowadziła dzieci w świat przygód „Kubusia puchatka”, których dzieci słuchały z uśmiechami na twarzach. Z zaciekawieniem wysłuchały też bajki o ” Piernikowym ludziku”, a dzięki mamie Madzi mogły  go  nawet skosztować. Mama Marty i Kamili  w bajce o „Jasiu i ziarnku fasoli ” udowodniła, że  niepozorne ziarenko fasoli może okazać się niezwykłą rośliną. Mama Juliana przeczytała opowieści dotyczące ciekawych zachowań zwierzątek o każdej porze roku. Dzieci wykonały kolorowe zakładki, a chętni stworzyli własne autorskie  książeczki.

Zwieńczeniem tej pasjonującej przygody z książkami był długo oczekiwany wyjazd do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim, gdzie przedszkolaki  zapoznały się z tym wyjątkowym i ciekawym miejscem. Dzięki takiej akcji w dzieciach na pewno zaszczepiona została pasja do czytania.  Pod  koniec wycieczki udali się do sali zabaw i szczęśliwi powrócili do domów.

Niepubliczne Przedszkole w Niecieczy

Dodaj komentarz

Skip to content