Jasełka i kiermasz bożonarodzeniowy w Niecieczy

Tradycją  szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów NSP w Niecieczy ,które  pod opieką nauczycieli są wystawione zwykle ostatniego dnia przed przerwą świąteczna. W tym roku było jednak inaczej. Jasełka zostały wystawione 20 grudnia w  niedzielę . Zaproszeni zostali na nie wszyscy mieszkańcy okolicznych wsi. Cieszy nas bardzo ,że z naszego zaproszenia skorzystali tak licznie. Sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni uczniowie i wokaliści. Chętni uczniowie mogli zaśpiewać swoje ulubione kolędy i wykonali je bardzo dobrze, dowodem na to były gromkie oklaski.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Królowie i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami, w których śpiew włączyli się wszyscy obecni na sali goście. Był też Krakowiak zatańczony przez uczniów z klas I-III  w darze dla narodzonego Dzieciątka Jezus. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie ,a wspólne kolędowania zbliżyło i zintegrowało  społeczność .Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Po występach odbył się już po raz czwarty kiermasz w szkole. Można było kupić piękne ozdoby na choinkę i świąteczne dekoracje do  domu.  Nie zabrakło pierogów ,uszek ,świątecznych wypieków i oczywiście czerwonego barszczu ,bez którego nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. Szkolna kawiarenka stała się miejscem towarzyskich spotkań .Były rozmowy ,życzenia i cudowna atmosfera, która wprowadziła nas w ten wyjątkowy  świąteczny nastrój.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy serdecznie dziękuje uczniom i nauczycielom za przygotowanie przepięknych Jasełek i pomoc w wykonaniu ozdób na kiermasz . Rodzicom serdecznie dziękujemy za aktywny udział w przygotowaniach całej oprawy kulinarnej kiermaszu , a gościom za tak liczne przybycie na naszą przedświąteczną uroczystość. Serdecznie zapraszamy za rok!

Z najlepszymi  bożonarodzeniowymi życzeniami,

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy

Dodaj komentarz

Skip to content