Wizyta Księdza Biskupa w Szkole Podstawowej w Zembrowie

Dnia 5 listopada do Szkoły Podstawowej w Zembrowie przybył z wizytą Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Na początek zebrani uczniowie zaśpiewali okolicznościową pieśń. Następnie głos zabrała pani dyrektor Jolanta Grzyb, która przywitała Księdza Biskupa, przedstawiła historię szkoły, osiągnięcia jej wychowanków oraz wręczyła kwiaty. Przedstawiciele uczniów (klas młodszych i starszych) wyrecytowali wiersze. Dwoje uczniów z klasy VI przedstawiło scenkę zatytułowaną „Chleb w koszu”. Zaprezentowana scenka przypomniała wszystkim zgromadzonym jak ważny jest szacunek z jakim odnosimy się do chleba.

Na koniec głos zabrał Ksiądz Biskup, który w serdeczny sposób rozmawiał z dziećmi „wywołując” ich do odpowiedzi. Nawiązywał do wierszy i tekstów prezentowanych przez uczniów. Na zakończenie spotkania udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Wizyta pozostanie na długo w pamięci, a pamiątką po niej będzie wpis, który złożył Ksiądz Biskup w kronice szkolnej.

1 komentarz do “Wizyta Księdza Biskupa w Szkole Podstawowej w Zembrowie”

  1. BRAWO ! Biskup Pikus jest bardzo otwarty na innych, a poza tym ma znakomity kontakt z dziećmi. To ważne, że umie z nimi wejśc w interakcję.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Skip to content