Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Sabniach

Zwyczajem minionych lat Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole to Szkolny Dzień Profilaktyki Uzależnień i dzień promujący zdrowy styl życia. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Wiosną Zdrowo Beznałogowo”. Dodatkowo dzień ten był podsumowaniem działań Tygodnia Promocji Zdrowia. Od rana w szkole dało się wyczuć wesołą atmosferę. Po obiedzie cała społeczność szkolna zebrała się w szkolnej stołówce. Na początek Pani dyrektor Anna Siemieniuk przywitała uczniów, rodziców i życzyła wszystkim wesołej zabawy. Następnie uroczyście wręczyła klasie IV, (która w tym roku uzyskała najwyższą frekwencję) przechodnią miotłę antywagarowicza. W marcu wśród uczniów klas IV- VI szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum przeprowadzony został plastyczny konkurs „Żyć zdrowo, beznałogowo”. Prace laureatów konkursu zostały uroczyście nagrodzone przez Panią dyrektor. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Pani Anna Chmiel- koordynator programu- „Szkoła Promująca Zdrowie” podsumowała Tydzień Promocji Zdrowia i wspólnie z Panią Dyrektor wręczyły nagrody zwycięzcom konkursów. I rozpoczęliśmy część poświęconą zabawie i piosence. Na początku wystąpiły „Śpiewające Mamuśki”- to oczywiście mamy naszych uczniów, które tak jak wszystkie klasy przygotowały piosenkę o treści profilaktyczno- zdrowotnej. Dodatkowo rodzice przygotowali też scenkę o szkodliwości środków uzależniających, w której wystąpił uczeń Patryk Tymosiak. Następnie zespoły reprezentujące klasy, począwszy od klasy I szkoły podstawowej, prezentowały swoje piosenki i brały udział w zabawach. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny zakończyła wspólna zabawa rodziców i nauczycieli. Zwycięzcą w tej zabawie został Pan Radek Kosieradzki. Gratulujemy. Bardzo się cieszymy, że dzieci, młodzież i rodzice aktywnie uczestniczą w działaniach podejmowanych przez szkołę.

Dodaj komentarz

Skip to content