Jasełka misyjne i spotkanie opłatkowe w szkole w Zembrowie

Czekając na święta Bożego Narodzenia, w dniu 19 grudnia uczniowie naszej szkoły przedstawili „Jasełka misyjne”. Podczas występów obecni byli uczniowie, licznie zgromadzeni rodzice oraz nauczyciele wraz z panią dyrektor. Szczególnym gościem był proboszcz parafii Zembrów ksiądz Piotr Arbaszewski, który także zabrał głos.

Uczniowie biorący udział w przedstawieniu wprowadzili wszystkich zebranych w atmosferę zbliżających się świąt. Przypomnieli jednocześnie jak ważne jest, byśmy dostrzegali drugiego człowieka. Nie tylko tego, który jest obok nas, ale również tego, który mieszka na innym kontynencie. Wszyscy zebrani z uwagą wsłuchali się w wypowiadane słowa i wspólnie śpiewali kolędy. Po występach głos zabrał ksiądz Piotr Arbaszewski, który mówił o znaczeniu Bożego Narodzenia dla każdego chrześcijanina i rozdał uczniom drobne upominki. Następnie pani dyrektor Jolanta Grzyb złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń oraz wspólny posiłek przygotowany dzięki staraniom rodziców.

Szkoła Podstawowa w Zembrowie

Dodaj komentarz

Skip to content