Jarosław Samoraj z Hołowienek mistrzem świata z Kazania

sabnie.plJarosław Samoraj mistrzem świata z Kazania w kat. 105 kg. Taka informacja ukazała się na oficjalnej stronie IWF! W MŚ juniorów nasz zawodnik był drugi, jednak złoty i brązowy medalista zostali pozbawieni trofeów za naruszenie regulaminu antydopingowego.

Podczas rozgrywanych w dniach 20-28 czerwca 2014 mistrzostw świata juniorów – w kategorii 105 kg zawodnik CLKS Mazovii Ciechanów – Jarosław Samoraj wynikiem 373 kg w dwuboju wywalczył srebrny medal. Jarek uzyskał taki sam rezultat jak trzeci w konkursie Ukrainiec Leonid Kubyszkowski, jednak nasz ciężarowiec był lżejszy i zgodnie z regulaminem – został sklasyfikowany wyżej. Złoty medal wywalczył wówczas młody atleta białoruski z Grodna – Ryszard Kurowski (378 kg). Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów na swoich stronach internetowych poinformowała, że w wyniku naruszenia regulaminu antydopingowego Bialorusin i Ukrainiec zostali pozbawieni medali wywalczonych w Kazaniu. Tym samym mistrzem świata juniorów w kat. 105 kg na rok 2014 został Jarosław Samoraj, a kolejność w tej kategorii (po korektach) wygląda tak: 1. Jarosław Samoraj (polska) 373 kg (165 kg + 208 kg); 2. Walid Bidani (Algieria) 370 kg (170 kg + 200 kg); 3. Georgij Kupcow (Rosja) 368 kg (168 kg + 200 kg).

Przypomnijmy, że podczas rozegranych w minionym tygodniu mistrzostw Europy do lat 20 w Limassol Jarosław Samoraj w kat. 105 kg wywalczył brązowy medal. Jarek jest jedynym polskim ciężarowcem w tym roku, który stawał na podium mistrzostw świata i Europy.

źródło: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów