Dzień pluszowego misia w Przedszkolu w Sabniach

W 1902 r. prezydent Stanów Zjednoczonej Ameryki Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do prezydenta. Ten wzruszony widokiem przerażonego zwierzątka kazał je natychmiast uwolnić.

Wieść o tym wydarzeniu szybko rozeszła się po całym kraju. Pisały o tym gazety, a w jednej z nich znalazł się rysunek przedstawiający prezydenta z niedźwiadkiem. Pewien producent zabawek, który czytał tę gazetę wpadł na pomysł, aby wyprodukować nową zabawkę- pluszowego misia. Natychmiast pokochali ją wszyscy- dzieci i dorośli. Dzisiaj chyba nie ma domu, w którym nie byłoby maskotki- pluszowego misia. Miękki i puchaty jest najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną przytulanką przy zasypianiu. W 2002r. w setną rocznicę powstania maskotki ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

25.11 dzieci z przedszkola w Sabniach także obchodziły to niezwykłe,  miłe święto. W tym dniu wszystkie dzieci zabrały ze sobą do przedszkola swoje ulubione pluszaki. W grupie „0” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. : „Przyjęcie u misiów”. Maluchy i starszaki bawiły się razem przy znanych piosenkach: „Stary niedźwiedź”, „ Misiu, misiu pokaż łapki”, „Jadą, jadą misie”. Rozwiązywały też zagadki na temat bajek, w których bohaterami są misie. Niespodziewanie przedszkolaków odwiedził niedźwiadek z lasu, który opowiedział dzieciom o zwyczajach zwierząt leśnych. Dzieci zrobiły mu miłą niespodziankę i zaprosiły do wspólnej zabawy, a po wszystkim podarowały to „co misie lubią najbardziej”- słoik pysznego miodu, po czym miś udał się na zimowy odpoczynek.

Podczas tego dnia nie mogło zabraknąć słodkich smakołyków. Dzieci z pomocą mam wykonywały pyszne „misiowe ciasteczka”, smarowane lukrem i miodem. Dzień upłynął wszystkim w „słodkim” nastroju.

Przedszkole w Sabniach

Dodaj komentarz

Skip to content