VI edycja konkursu na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2014

Przez cały listopad można głosować na poszczególnych dzielnicowych swojego powiatu. W tym okresie trwa konkurs który ma na celu wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego w każdej jednostce Policji na terenie garnizonu mazowieckiego. Głosy mogą oddawać mieszkańcy powiatów poprzez wypełnienie ankiety, które dostępne są w urzędach miast, gmin – tam można je wypełniać i składać do skrzynek. Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym nastąpi w grudniu.

Dzielnicowy jako policjant, który ma pierwszy kontakt ze społeczeństwem w rejonie służbowym odgrywa bardzo ważną rolę w systemie działań profilaktycznych, rozpoznaniu zjawisk patologicznych i kryminalnych.

Priorytetem pracy dzielnicowego jest utrzymywanie bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną przez co ma możliwość poznania opinii dotyczącej jej potrzeb, obaw i problemów a przez to dedykowanie precyzyjnych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom rejonu.

Ogromne znaczenie ma zacieśnienie współpracy Policji ze społeczeństwem i podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym a także wyróżnienie rangi służby dzielnicowego przy jednoczesnym poszerzeniu wiedzy mieszkańców o roli policjantów pierwszego kontaktu jakimi są dzielnicowi. Wzorem lat poprzednich, w celu wyłonienia najpopularniejszego dzielnicowego w każdej jednostce Policji na terenie garnizonu mazowieckiego trwa konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2014”.

Również i w tegorocznej edycji konkursu jedynym i bardzo ważnym elementem oceny wpływającej na wyłonienie najpopularniejszego dzielnicowego będzie opinia społeczna wyrażona za pomocą ankiety skierowanej bezpośrednio do społeczeństwa.

Głosy na poszczególnych dzielnicowych mogą oddawać mieszkańcy powiatów poprzez wypełnienie ankiety. Ankiety dostępne są w urzędach miast, gmin – tam można je wypełniać i składać do skrzynek. Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym nastąpi w grudniu.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym konkursie i oddanie głosów na swoich dzielnicowych.

Powyższa informacja oraz ankieta do pobrania zamieszczona jest na stronie internetowej: policja.sokolowpodl.pl

Dodaj komentarz

Skip to content