Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Sabniach

Dnia 02.06.2014 r. w Zespole Szkół w Sabniach obchodzono Dzień Dziecka. Program zajęć był bardzo różnorodny. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta Dzieciom’’ uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wysłuchali wierszy, legend, bajek czytanych przez zaproszonych gości. W klasie I wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy czytał Pan Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński, który złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta i rozdał słodkie upominki. W klasie II Pani Marianna Popławska – kierownik Gminnej Biblioteki w Sabniach zapoznała uczniów z bajkami świata. W klasie III opowiadanie przygodowe ,,Banda z Uroczyska’’ Małgorzaty Strzałkowskiej czytała przedstawicielka Rady Rodziców Pani Monika Tymińska.

Uczniów klas I-III odwiedził także Pan Jerzy Tomczuk z Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim. Opowiedział dzieciom o zwyczajach ptaków i zwierząt leśnych, pokazał trofea myśliwskie. Uczniowie obejrzeli również film ,,Dzika przyroda’’.

Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez Panią Annę Mikołajczuk.

Uczniowie gimnazjum, w ramach obchodów 25 rocznicy Wolnych Wyborów, wzięli udział w spotkaniu z księdzem kanonikiem Stanisławem Falkowskim, Panią Jadwigą Ostromecką, Wójtem Gminy Sabnie Ireneuszem Piotrem Wyszyńskim. Zaproszeni goście przybliżyli historię wyborów do parlamentu przeprowadzonych 04.06.1989 r., opowiedzieli o emocjach, które towarzyszyły tamtym wydarzeniom.

Ponadto wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Wyłoniono również  „Mistrzów Ortografii” w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

Jak zawsze uczniowie mogli liczyć na rodziców, którzy przygotowali smaczny poczęstunek.

Dodaj komentarz

Skip to content