„Królowa śniegu”

Któż z nas nie zna baśni J. Ch. Andersena… Baśnie te uczą i wychowują kolejne pokolenia. To dzięki nim  dzieci poznają świat wartości.

01.02.2014 r. przenieśliśmy się wraz z baśniowymi postaciami do pięknej, aczkolwiek mroźnej i tajemniczej krainy. W  bogatej scenerii i odpowiednich  kostiumach w roli aktorów wystąpiły dzieci z Zembrowa z grupy 3-4 latków wraz z wychowawczynią. Mamusie w roli narratorów opowiadały losy  dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni, aż… Pewnego dnia do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do sań zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowej krainy. Opuszczona i smutna Gerda szukała Kaya narażając się  na wiele niebezpieczeństw, jednak po wielu perypetiach udało jej się odzyskać  przyjaciela.

Tradycyjnie w naszym przedszkolu od wielu, wielu lat rodzice i rodzeństwo uczestniczą w balu karnawałowym. W nagrodę za ich zaangażowanie w cudowne występy po tańcach przychodzi Mikołaj z prezentami.

Dodaj komentarz

Skip to content