Finał Szlachetnej Paczki

sabnie.pl

Finał XIII edycji projektu SZLACHETNA PACZKA dobiegł końca. Za nami niezwykły weekend małych cudów, wielkich emocji i ogromnego trudu i zaangażowania setek, a w całej Polsce tysięcy, ludzi dobrej woli.

W tym roku w projekcie uczestniczyło 28 rodzin z terenu miasta i gminy Sokołów Podlaski, gminy Sabnie i gminy Jabłonna Lacka. Opisy tych rodzin, wcześniej odwiedzonych przez naszych wolontariuszy od 16 listopada były dostępne na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl i również spośród nich Darczyńcy z całej Polski mogli wybierać konkretne rodziny, którym chcą pomóc.

Darczyńcami dla rodzin z naszego rejonu zostali w tym roku min.: Starostwo Powiatowe, Pan Burmistrz i Pracownicy Urzędu Miasta oraz Radni Rady Miejskiej, Pan Wójt i Pracownicy Urzędu Gminy Sokołów Podlaski, Pan Wójt i Pracownicy Urzędu Gminy Sabnie, Sokołowski Ośrodek Kultury, Pracownicy PBS w Sokołowie Podlaskim, I LO im.M.Skłodowskiej- Curie, PG nr 1 im. Pawła Kamińskiego, Maria Seroczyńska z rodziną, Karolina i Konrad Linczewscy, Anna Mitura, Firma Bartek S.A. z Mińska, Lab Center Polska Janusz Walczak, Marcin Zdańkowski, Maciej Pacholczyk, PZU Warszawa, grupa rodzin z Niecieczy oraz inne osoby, które wolą zachować anonimowość.

Przygotowane przez siebie paczki Darczyńcy w sobotę i niedzielę 7-8 grudnia dostarczali do naszego magazynu zlokalizowanego w I LO im. M. Skłodowskiej–Curie i stamtąd rozwożone były one do uczestniczących w projekcie rodzin.

W magazynie panowała wspaniała, świąteczna atmosfera. Cudowni ludzie dostarczali do magazynu pięknie opakowane świąteczne podarunki, Panowie kierowcy i inni spontaniczni ochotnicy pomagali nam te dziesiątki paczek przenosić i rozwozić do rodzin. Nasi wolontariusze wracali wzruszeni i ze łzami w oczach dzielili się z nami wrażeniami z momentu przekazania paczek. Ilość i wartość prezentów przerosła oczekiwania nas wszystkich.

Niektórzy Darczyńcy odwiedzili wybrane przez siebie Rodziny, było mnóstwo ciepłych emocji, łzy wzruszenia, łamanie się opłatkiem, radość dzieci, zaskoczenie dorosłych, którzy do końca nie dowierzali że słowo „paczka” może kryć za sobą takowych np. 20.

Chciałabym serdecznie podziękować w imieniu obdarowanych rodzin oraz Stowarzyszenia Wiosna wszystkim naszym Darczyńcom. Uczyniliście coś wspaniałego poświęcając swój czas , energię, pieniądze dla naszych Rodzin – wnieśliście w ich życie promyk szczęścia, poczucia wspólnoty i mocy, który na pewno będzie rozświetlał ich dni przez kolejne miesiące oraz da im siłę i nadzieję na lepsze jutro.

Dziękuję również wszystkim którzy przyczynili się do realizacji projektu w naszym Rejonie: dyrektorowi I LO im. M. Skłodowskiej-Curie Panu Marcinowi Celińskiemu za udostępnienie lokalu na magazyn, kierownik Centrum Pomocy Socjalnej Pani Monice Krzemieniewskiej za użyczenie busa, naszym wspaniałym kierowcom – Panu Robertowi Skorupce z CPS, Panu Markowi Szczepanikowi z firmy Siódemka, Panom Adamowi i Piotrowi Rozbickim, Tomkowi Sękal, Maciejowi Ręczmieniowi oraz Marcie Sękal i Kasi Leśniczuk, które przez cały finał dzielnie nas wspierały i dbały o każdy szczegół.

Szczególne zaś dziękuję moim wspaniałym wolontariuszom: Marzenie Iwańskiej, Angelice Księżopolskiej, Adamowi Kusakowi, Iwonie Maliszewskiej, Justynie Maliszewskiej, Annie Mastalerczuk, Marii Miłkowskiej, Anastazji Romaniuk, Krystynie Skorupce, Lidii Soszyńskiej, Marcie Stelmach, Joannie Tomczuk, Joannie Trusiak, Zofii Zuj, bez których zaangażowania i pracy ten nasz mały cud w ogóle by się nie wydarzył.

Życzę Wam wszystkim by emocje, spotkania, zdarzenia, które znaleźliście w „swojej” SZLACHETNEJ PACZCE towarzyszyły Wam przez kolejne miesiące. Wierzę, że były to same piękne i dobre rzeczy. Do zobaczenia za rok!

Aleksandara Zakrzewska-Murawa
Lider Rejonu Sokołów Podlaski

Dodaj komentarz

Skip to content