Ćwiczenia obronne na terenie Gminy Sabnie

Policja, straż i pogotowie uczestniczyły w akcji ratowniczej na zbiorniku wodnym Niewiadoma. Sprzeczka dwóch mężczyzn, rozpoczęła lawinę zdarzeń i uruchomiła wszystkie służby. Na zbiorniku trwały poszukiwania mężczyzny, z kolei policjanci tworząc blokadę z kolczatką, zatrzymali groźnego przestępcę.

Dzisiaj około godz. 12.00 oficer dyżurny sokołowskiej Policji otrzymał informację, że na zbiorniku wodnym Niewidoma pomiędzy dwoma mężczyznami płynącymi łódką doszło do kłótni.  W wyniku szarpaniny jeden z nich wypadł do wody i nie wypłynął. Łódka na której się znajdowali zatonęła. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że sprawca pobicia uciekł w kierunku miejscowości Niewiadoma.

Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym. Niestety trop doprowadził jedynie do miejsca zaparkowania samochodu. Jak relacjonowali świadkowie – mężczyzna odjechał osobowym, ciemnym oplem. W tym samym czasie na teren akwenu dotarli policjanci z łodzią i sprawdzili brzeg zbiornika, w celu poszukiwania drugiego z mężczyzn. Z kolei strażacy z sokołowskiej PSP i OSP w Kupientynie i Niecieczy, którzy dwiema łodziami penetrowali zbiornik celem ujawnienia mężczyzny i łodzi.  Do działań został użyty specjalistyczny sonar, pomagający w identyfikacji miejsca utonięcia.

Strażacy po krótkim czasie odnaleźli mężczyznę, który przebywał pod wodą prawdopodobnie około 20 minut. Po przeprowadzeniu akcji resuscytacyjnej, nieprzytomnego mężczyznę zabrano karetką do szpitala.

Jednocześnie na terenie powiatu sokołowskiego w dalszym ciągu  trwały działania pościgowe za uciekającym sprawcą. Policjanci znali jego rysopis, wiedzieli również jakim samochodem ucieka. W pobliskich miejscowościach zostały ustawione posterunki blokadowe z policjantami wyposażonymi w broń długą i gotową do użycia kolczatkę.

Po niedługim czasie drogą tą przemieszał się uciekający samochód. Minął pierwszy patrol policji, hamując  dopiero przed kolczatką rozsuniętą przez kolejnych policjantów. Po zatrzymaniu samochodu, mundurowi bez problemu obezwładnili mężczyznę.

Zatrzymanie okazało się na tyle widowiskowe, że obserwatorzy z Urzędu Wojewódzkiego, Starostwa Powiatowego w Łosicach i Węgrowie oraz przedstawiciele sokołowskich samorządów i instytucji nagrodzili je brawami. Warto dodać, że opisane zdarzenie to tylko jedno  z ćwiczeń, które od dwóch dni prowadzone były na terenie powiatu sokołowskiego. „Cetynia – 2013” – to kryptonim całej akcji obronnej, w którą zaangażowali się kierownicy powiatowych służb i inspekcji, burmistrzowie i wójtowie oraz kierownicy zakładów pracy. Wszystko po to, aby w przypadku realnego zagrożenia, działać szybko, sprawnie i skutecznie.

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

Zobacz film…

Dodaj komentarz

Skip to content