Poświęcenie zbiornika Niewiadoma i LATO W SABNIACH 2013

Dnia 3 sierpnia 2013 r. odbyła się uroczystość poświęcenia zbiornika Niewiadoma. Wydarzenia poprzedziła Msza święta w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niecieczy, celebrowana przez ks. prał.  Stanisława Ulaczyka, Wikariusza Generalnego Diecezji Drohiczyńskiej. Po Mszy świętej gospodarze terenu i zaproszeni goście udali się na tamę zbiornika retencyjnego „Niewiadoma”, gdzie ks. prał. Ulaczyk dokonał poświęcenia obiektu oraz nowego sprzętu przeznaczonego do ratownictwa wodnego. Swoją obecnością imprezę zaszczycili ją: Poseł na Sejm RP Marek Sawicki, Senator Waldemar Kraska, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, samorządowcy i kierownictwo instytucji z województwa mazowieckiego i powiatu sokołowskiego, a także przedstawiciele Wykonawcy – konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A.

Po wydarzeniach na zaporze zbiornika odbyła się impreza plenerowa LATO W SABNIACH 2013. Uczestnicy mogli podziwiać liczne występy artystyczne. Na scenie można było m.in. zobaczyć dzieci z przedszkoli z terenu gminy, Zespołu Szkół im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Imprezie towarzyszyły także:
– pokaz nowoczesnego sprzętu strażackiego i policyjnego
– Kiermasz Sztuki Ludowej
– Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Sabnie

Odbyła się także prezentacja firm – sponsorów imprezy. Wiele konkursów zostało przygotowanych przez sokołowską Placówkę Terenową KRUS.

Na wszystkie dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko.

Wszyscy zgromadzeni „Lata w Sabniach” mogli uczestniczyć w koncertach gwiazd muzyki tanecznej – zespołu Skaner oraz zespołu Bobi.

Impreza zakończyła się późnym wieczorem dyskoteką prowadzona przez DJ’a BETE.

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content