Wakacyjny Obóz Edukacyjny w ramach projektu Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenu Gminy Sabnie

W dniach 28 lipca 2012 r. – 9 sierpnia 2012 r. odbył się Wakacyjny Obóz Edukacyjny realizowany w ramach projektu „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenu Gminy Sabnie” nr POKL.09.01.02-14-060/10 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem obozu było zorganizowanie aktywnego odpoczynku dzieciom i młodzieży. Udział w obozie wzięło 80 uczniów ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Sabnie.

Program pobytu na obozie obejmował: wycieczkę autokarową do Augustowa, gdzie atrakcjami dla uczestników było podziwianie malowniczego krajobrazu tego miasta. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych – zapoznały się z fauną i florą właściwą dla jezior podczas rejsu statkiem po jeziorze Necko, a także poznały środowisko bagienne podczas spaceru po ścieżkach edukacyjnych na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. W ramach zajęć przyrodniczych dzieci odwiedziły Mini ZOO ażeby zapoznać się z różnorodnością fauny. Podczas zajęć historycznych uczestnicy obozu mieli okazję zwiedzać twierdzę w Osowcu oraz Sanktuarium w Studzienicznej. W czasie obozu edukacyjnego zorganizowano „dzień indiański” – warsztaty prezentujące kulturę z Ameryki. Do uczestników skierowano także wiele zajęć z zakresu wychowania fizycznego: zajęcia kajakowe, pływanie pod opieką uprawnionego ratownika, a także inne (np. tenis stołowy, piłka nożna, piłka siatkowa). Uczestnicy wakacyjnego obozu edukacyjnego brali udział w ognisku i zabawie tanecznej.

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content