Widoczne Dzieciaki w Sabniach

Liczne piosenki, wiersze i scenki poświęcone bezpieczeństwu na drodze, towarzyszyły piątkowym zmaganiom uczniów szkół podstawowych z Zembrowa i Sabni o tytuł „Mistrza Ruchu Drogowego”. W takiej niecodziennej atmosferze zainaugurowano w Sabniach kampanię „Widoczne Dzieciaki”.

W piątek (28.10) w Zespole Szkół w Sabniach, zainaugurowano gminny finał kampanii „Widoczne Dzieciaki”. Witająca licznie zgromadzonych gości, dyrektor Anna Chmiel, podkreślała jak ważne jest bezpieczeństwo. Najważniejsze, że o bezpieczeństwo tych najmłodszych dbają również nie tylko policjanci czy pedagodzy. W tej akcji, dzięki wsparciu mecenasów działania – firmom – „Parkiety Jabłoński”, „Kropla Rosy”, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie Podlaskim, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach czy firmie Warta, do szkoły trafiły kamizelki odblaskowe, a podczas finału, dzieci mogły otrzymać atrakcyjne nagrody.

Sabnie to kolejna szkoła, która włączyła się w tą, niecodzienną kampanię, służącą edukowaniu najmłodszych. W Sabniach nie będzie to jedyna placówka objętą tym działaniem. Dołączą do szkół jeszcze trzy przedszkola, znajdujące się na terenie gminy.

Wielkim wydarzeniem było, że w tym ważnym dla dzieci dniu, przybyło wielu gości, którzy przybyli po to ,aby im powiedzieć, jak bardzo ważny jest ich los. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się:

  • Wójt Gminy Sabnie – Ireneusz Piotr Wyszyński
  • podinsp. Wiesław Nasiłowski – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim
  • nadkom. Witold Lament Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu
  • Zastępca Dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Siedlcach- p. Sylwia Osipiuk
  • Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach – Jacek Kobyliński, wspólnie z Haliną Kolo i Jerzym Chmielińskim
  • Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Siedlcach- p. Barbara Radman
  • Piotr Żebrowski – Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim
  • Wojciech Toczyski – z wytwórni wód – „Kropla Rosy”
  • st.asp. Adam Jamorek Wydział Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu

Po powitaniach nastąpił bardzo ważny moment. I zastępca Komendanta Powiatowego Policji podisnp. Wiesław Nasiłowski,  Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu – nadkom. Witold Lament, Wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, Dyrektor Szkoły Anna Chmiel, Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego Piotr Żebrowski,  Wojciech Toczyski w firmy „Kropla Rosy” odsłonili baner z hasłem „Widoczne Dzieciaki”. Za ten swój występ zebrali gorące brawa.

Po wysłuchani ciekawostek, dotyczących tej kampanii, mogliśmy wysłuchać piosenki oraz obejrzeć przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa. Po przedstawieniu piesku, który uczył sie poruszać po drodze, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Jestem widoczny – jestem bezpieczny”. Jury wytypowało zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Pytel z kl. III (Sabnie). Drugie miejsce Dawid Wawrzyński kl.II (Zembrów), a trzecie miejsce Ewelina Romańczuk kl.III (Sabnie. Jury wyróżniło jeszcze jedna prace Natalii Komosy z kl. II (Zembrów). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Natalia Benedykciuk kl. V (Zembrów), miejsce drugie Angelika Tomaszewska kl. VI (Sabnie), a trzecie Roksana Pietrucha kl. VI (Sabnie).

Następnie przeprowadzona została konkurencja sprawnościowa, dla dwuosobowych przedstawicieli klas IV-VI z każdej ze szkół. Do rywalizacji stanęły dwa sześcioosobowe zespoły. Należało przebyć tor przeszkód – przebiec pod płotkiem, prawidłowo założyć kamizelkę, założyć kask ochronny i kładąc się na deskorolce, powrócić jak najszybciej do mety. Można było uzyskać dobry czas, ale również stracić punkty źle zakładając kamizelkę czy nie zapinając kasku.

W tej konkurencji najlepsza okazała się Roksana Pietrucha (Sabnie). Drugie miejsce zajął Michał Kaczmarek  (Sabnie), a trzecie (Konrad Jakubowski) Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Po zmaganiach, na wszystkich uczestników czekał moment relaksu. Uczniowie z Zembrowa zaśpiewały piosenkę „Look to left, look to the right”.

Po chwili przerwy wypełnionej ciekawym występem młodych piosenkarzy, rozpoczęła sie kolejna konkurencja. Tym razem dwa zespoły rywalizowały w trzech konkurencjach. Wytypowani wcześniej przedstawiciele klas I-III zmagali się w torze przeszkód z taczką, slalomie na hulajnodze i slalomie z woreczkiem na głowie. Tutaj zwycięzcami okazała sie drużyna z Zembrowa w składzie (Wojtyńska Magda, Mostowiec Mateusz, Wawrzyński Dawid, Sygentowski Mateusz, Kalinowska Julia, Benedykciuk Karolina). Zwycięzcy otrzymali zestawy bezpiecznego rowerzysty.

Ostatnią konkurencja była rywalizacja o tytuł „Mistrza Ruchu Drogowego” Do rywalizacji stanęło 10 zawodników, po pięciu ze szkół w Sabniach i Zembrowie.  Zawodnicy ci zostali wyłonieni tydzień wcześniej podczas eliminacji. Wtedy należało rozwiązać test z tematyki ruchu drogowego, zawierający 25 pytań. W tej konkurencji należało przejechać jak najwolniej dwumetrowy odcinek. Zwycięzcą i „Mistrzem Ruchu Drogowego” został Mariusz Benedykciuk (Sabnie), drugie miejsce Michał Kaczmarek (Sabnie), a trzecie Robert Saczuk (Zembrów). Podczas tych wszystkich rywalizacji, zawodnikom towarzyszył żywiołowy doping, zachęcający ich do zwycięstwa.

Podsumowaniem gminnego finału, było grupowe zdjęcie wszystkich uczestników, w nowych kamizelkach odblaskowych. Wszystkie dzieci prezentowały sie w nich rewelacyjnie.

Nagroda dla nich był pokaz tresury psa policyjnego. Specjalnie do Sabni przyjechał Baxter. Oprócz umiejętności posłuszeństwa zaprezentował również umiejętności skoków przez przeszkody. Praktycznie każdy chciał pogłaskać ulubionego czworonoga.

Finał w Sabniach juz poza nami. Kamizelki juz trafiły do szkół. Mamy nadzieje, że wspaniała kadra nauczycielska, pracująca w tych placówkach, zadba o to aby każde wyjście dzieci poza teren szkoły, zawsze odbywało sie w kamizelkach odblaskowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się w nich wypracować nawyk dbania o swoje bezpieczeństwo.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

Dodaj komentarz

Skip to content