Dożynki diecezji drohiczyńskiej w Grodzisku w Gminie Sabnie

Diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony w diecezji drohiczyńskiej odbyło się w sobotę 10 września 2011 r. w parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Grodzisku w Gminie Sabnie.

Gospodarzami uroczystości byli: proboszcz parafii Grodzisk i diecezjalny duszpasterz rolników ks. kan. Antoni Sieczkiewicz oraz wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, natomiast Starostami dożynek byli rolnicy z Sabni: Bogusława Maleszewska i Sławomir Hardejewicz.

Głównym punktem uroczystości była Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. Na uroczystości z terenu całej diecezji drohiczyńskiej przywieziono siedemdziesiąt wieńców dożynkowych. Wręczono także diecezjalne odznaczenia zasłużonym dla rolnictwa.

Oprócz rolników i delegacji z wieńcami na diecezjalne dożynki przybyli: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, parlamentarzyści, władze wojewódzkie, samorządowe, służby mundurowe, członkowie organizacji pozarządowych, delegacje instytucji i szkół, grupy folklorystyczne oraz przedstawiciele mediów.

Więcej zdjęć z dożynek diecezjalnych…

Dodaj komentarz

Skip to content