Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par z terenu Gminy Sabnie

Minęło 50 i  60 lat od kiedy połączyli swój los. Od kiedy włożyli na palce obrączki oraz z miłością i nadzieją powiedzieli sakramentalne „tak”. 

19 września 2019 w Gminie Sabnie odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”: 50 lat – Złote Gody i 60 lat – Diamentowe Gody. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą  w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niecieczy, następnie wszyscy udali się na dalszą część uroczystości do Zespołu Szkół w Sabniach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Minister Zdrowia. Jubilatów przywitał Ireneusz Piotr Wyszyński – Wójt Gminy Sabnie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył Minister Zdrowia – Senator Waldemar Kraska. Życzenia składali również Wójt Gminy Sabnie oraz Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Maksimiak, wręczając również kwiaty

Jubileusz Małżeński, 50 lat – złote gody, świętowało 14 par, wśród nich również obchodził jubileusz Piotr Kalinowski – były Wójt Gminy Sabnie (w latach 1997-2006). Natomiast jubileusz „diamentowe gody” świętowało 5 par.  Po tradycyjnym „sto lat” i toastach do życzeń dołączyli uczniowie z Zespołu Szkół w Sabniach, zaprezentowały część artystyczną, specjalnie przygotowaną na tą uroczystość.  W czasie uroczystości jubilaci złotych i diamentowych godów udowodnili, iż pomimo wieku nie opuszcza ich dobry humor. Bawili się we wspólnym gronie, śpiewali ulubione piosenki.

Wśród uhonorowanych za długoletnie pożycie małżeńskie „złote gody” znaleźli się: Jadwiga i Józef Bień, Wiesława i Kazimierz Bujalscy, Teresa i Stefan Chojeccy, Anna i Zygmunt Jakubowscy, Halina i Piotr Kalinowscy, Halina i Zbigniew Komosa, Krystyna i Józef Kuć, Halina i Józef Mikołajek, Marianna i Władysław Osipiak, Mirosława i Stanisław Saczuk, Bożenna i Wacław Skibniewscy, Elżbieta i Wiesław Ślubowscy, Danuta i Wacław Wolscy, Zdzisława i Wiesław Wrzosek.

Natomiast „diamentowe gody” świętowali:  Marianna i Eugeniusz Brzózka, Celina i Stefan Sygentowscy, Joanna i Henryk Judasz, Janina i Antoni Popławscy, Stanisława i Jan Wiśniewscy.

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content