Przedszkolaki z Niecieczy na wycieczce w Siedlcach

Czy można śmiecić w lesie? Czy las można zamienić w wielkie wysypisko? Gdzie znajduje się centrum wszechświata? Jak segregować śmieci? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci znalazły w siedleckim teatrze podczas spektaklu „Duszek Śmieciuszek”. Powstały z pozostawionych w lesie śmieci Duszek pragnie znaleźć przyjaciół, z którymi mógłby się bawić. Jednak dzieci źle się czują przebywając z nim. By pomóc swoim towarzyszom Duszek musi odnaleźć króla śmietnika i pokonać czarny charakter, który wciąż zaśmieca las. Zabawna opowieść o tytułowym Duszku wprowadziła najmłodszych w temat ekologii.

Po teatrzyku dzieci miały okazję wyszaleć się w sali zabaw „Maluch”, w której znajdowały się różnorodne przeszkody. Trzygodzinny, aktywny pobyt upłynął niepostrzeżenie po czym trzeba było wracać do domu.

Wyjazd związany był z wieloma emocjami – dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza przedszkolna wycieczka, podróż autobusem i wizyta w teatrze. Wycieczka była bardzo udana, a w drodze powrotnej dzieci pytały: „Kiedy znów wyjeżdżamy”?

Milena Filipczuk, Anna Krasnodębska

Dodaj komentarz

Skip to content