Święto kota w Zembrowie

Dnia 17 .02.2016 r. maluchy z przedszkola w Zembrowie po raz kolejny obchodziły  „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając  kocie przebrania. Mamusie uczestniczące aktywnie w zajęciach zrobiły dzieciom makijaże. Składam im serdeczne podziękowania za pomoc.

Następnie dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu  nauczycielki oraz mamusi Lenki „W Kocim Raju” .Wszystkie kotki przyrzekły ,ze będą od dzisiaj bardzo grzeczne.

Były też wesołe „kocie zabawy” przy muzyce takie jak: „Były sobie kotki dwa” ,”Kotek Kłopotek”. Dzieci  wykonywały różnorodne prace plastyczne. Na koniec wysłuchały opowiadania „Trzy kotki”. W nagrodę za dobre sprawowanie w kocim państwie otrzymały emblematy kotka do zawieszenia na szyję.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

Alina Goworek

Dodaj komentarz

Skip to content