Lato w Sabniach 2016

Dnia 3 lipca 2016 r. odbyła się siódma edycja imprezy plenerowej, organizowanej przez Wójta Gminy Sabnie Ireneusza Piotra Wyszyńskiego, pod nazwą LATO W SABNIACH. Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przygotowała konkurs wiedzy wiedzy o bezpieczeństwie w rolnictwie, firma AGROPEST konkurs wiedzy ogrodniczej, a Przedsiębiorstwo Handlowe JACEK loterię na nagrodami. Na dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko.

Podczas imprezy można było podziwiać dzieła lokalnych twórców, a także skosztować miejscowych specjałów. Swoje stoiska wystawiły następujące osoby:

 • Małgorzata Dąbrowska z Hołowienek: lokalne wyroby kulinarne, ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne,
 • Zofia Kalinowska z Tchórznicy Włościańskiej: lokalne wyroby kulinarne, ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne,
 • Mirosława Komosa: lokalne wyroby kulinarne,
 • Marianna Kuźma z Grodziska: naturalne sery, gospodarstwo ekologiczne,
 • Ewa Mitowska ze Sterdyni: lokalne wyroby kulinarne,
 • Wanda Oksięciuk z Hołowienek: lokalne wypieki,
 • Marek Romaniuk z Hołowienek: artysta – malarz i rzeźbiarz,
 • Edyta Romańczuk z Sabni: obiecująca artystka – rysowniczka,
 • Danuta Stpiczyńska z Zembrowa: lokalne wypieki,
 • Zygmunt Zając z Sabni: pszczelarz, producent miodu naturalnego.

Osoby przybyłe na festyn miały okazję oglądać występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z terenu Gminy Sabnie:

 • Grupa dzieci z kl. „0” Gminnego Przedszkola w Sabniach, filia w Zembrowie zaśpiewały piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” wraz z układem ruchowym. Wykonawcy: Karol Adamczuk, Monika Bogucka, Nikola Janusz, Amelia Kościuszko, Sandra Kuć, Patrycja Olichwierczuk, Oskar Tomczuk. Opiekun: Pani Alina Łagoda.
 • Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach zaśpiewały piosenkę „Bo co może mały człowiek”. Wykonawcy: Klaudia Gmitrzuk, Amelia Piekarska, Gabriela Strzała. Opiekun: Pani Jolanta Oksięciuk.
 • Uczniowie klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Mniszek w Sabniach zaśpiewały piosenkę „Skarby” z układem rytmiczno-tanecznym. Wykonawcy: Julia Chomka, Klaudia Gmitrzuk, Julia Osipiak, Amelia Piekarska, Gabriela Strzała, Natalia Trzcińska, Maciej Wyszyński. Opiekun: Pani Jolanta Oksięciuk.
 • Julia Uszyńska, kl. II Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach, zaśpiewała piosenkę Marioli Rodowicz „Ale to już było”.
 • Jakub Jurczak, kl. III Szkoły Podstawowej w Zembrowie, zaśpiewał piosenki „Lecą, lecą motylki” i „Jak czyżyki z Ameryki” oraz zarecytował wiersz „Gdzie są moje daktyle”. Opiekun: Pani Krystyna Okulus.
 • Karolina Wołynek i Wiktoria Jakubiak, uczennice kl. V Szkoły Podstawowej w Zembrowie, zaśpiewały piosenki „Love me like you do” i „O mnie się nie martw”. Opiekun: Pani Anna Rucińska.

Po występach dzieci i młodzieży nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów organizowanych przez Wójta Gminy Sabnie i Zespół Szkół w Sabniach. W pierwszym z nich, zatytułowanym „Boćkowe radości i troski w Gminie Sabnie”, klasyfikacja wyglądała następująco:

W kategorii klasy I – III szkoły podstawowej:

I miejsce – Wiktor Adamczuk – klasa III – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

II miejsce ex aequo – Wojciech Adamczuk – klasa I – Szkoła Podstawowa w Zembrowie i Anna Pacelt – klasa III – Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy

III miejsce ex aequo – Stanisław Puścian – klasa II – Szkoła Podstawowa w Zembrowie i Oliwia Strzała – klasa III – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

W kategorii klasy IV – IV szkoły podstawowej:

I miejsce – Paulina Tymińska – klasa IV – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

W kategorii gimnazjum:

Wyróżnienie – Aneta Wierzbicka – klasa II – Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach

Wyróżnienie – Magdalena Wrzosek – klasa I – Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach

Drugi konkurs, w którym wręczono nagrody, był zatytułowany „Zapraszamy do Gminy Sabnie”. Wręczono w nim nagrody w kilku kategoriach:

KATEGORIA ALBUM:

I miejsce – Milena Bogucka – klasa III – Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach

II miejsce ex aequo – Sandra Wojtkowska – klasa III – Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach oraz praca zbiorowa Paulina Malonek, Alicja Dąbrowska, Bartłomiej Kierylak, Maciej Wrzosek – klasa V – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny Mniszek w Sabniach

KATEGORIA PLAKAT:

I miejsce – Emilia Strzała – klasa I – Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach

KATEGORIA WIERSZ:

I miejsce – Wiktoria Jakubik – klasa V – SP w Zembrowie

II miejsce ex aequo – Zuzanna Orłowska – klasa II – Gimnazjum w Sabniach i Natalia Benedykciuk – klasa III – Gimnazjum w Sabniach

Fundatorzy nagród i upominków w obu konkursach to: Gmina Sabnie, Hurtownia PAPIRUS Andrzej Zielonka ul. Piękna w Sokołowie Podlaskim, MACIEK TRANS. Vouchery do Zamku w Liwie na Turniej Rycerski ufundowała Lokalna Organizacja Turystyczna WIELKI GOŚCINIEC LITEWSKI, której Gmina Sabnie jest członkiem.

Podczas imprezy plenerowej Lato w Sabniach 2016 wręczono upominki w Otwartych Zawodach Sportowych w Wędkarstwie Gruntowym o Puchar Wójta Gminy Sabnie, które zostały zorganizowane przez Sekcję „Strażak” w Sabniach Koła Wędkarskiego „Jazgarz” nr 87 w Ciechanowcu. Rywalizacja odbyła się o poranku tego samego dnia na zbiorniku Niewiadoma.

W tym roku LATO W SABNIACH było niezwykle obfite w doznania muzyczne. Serię koncertów rozpoczął występ zespołu dziecięcego Voci Bambini, przygotowany przez jego opiekunkę – Panią Bożenę Kaczmarek. Około godziny 17.30 rozpoczęła się czysto rozrywkowa część imprezy. Na scenę wkroczył zespół POWER BOND i zaprezentował bardzo energetyczny koncert muzyki tanecznej. Po nim wszyscy zgromadzeni przysłuchiwali się, a duża część osób tańczyła, do muzyki zespołu SKAY’S.

O godzinie 18.15 rozpoczął się koncert pochodzącego z terenu Gminy Sabnie, a robiącego coraz większą karierę zespołu DILEY.

Godzina 20.00 to punkt kulminacyjny LATA W SABNIACH 2016 – to wtedy rozpoczął się koncert gwiazdy imprezy, znanego w całej Polsce zespołu MEJK. Jednak to nie był koniec atrakcji. Godzina 21.00 to początek dyskoteki pod chmurką prowadzonej przez DJ’a BETE.

DSC_0710m

 

0012

0014

0018

0021

0028

0034

0040

0052

 

 

0007

0008

0070

0071

0069

0076

0108

0109

0126

0135

0160

0194

0197

DSC_0853m

0201

Więcej zdjęć…

1 komentarz do “Lato w Sabniach 2016”

 1. Sądząc po części wieczornej zabawa była wyśmienita ! Planujemy zatem już dzisiaj Lato w Sabniach 2017 ! Do zobaczenia za rok !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Skip to content