Nowoczesny plac zabaw przy Szkole Podstawowej – Zespole Szkół w Sabniach

Gmina Sabnie bierze udział w rządowym programie wspierania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia – „Radosna Szkoła”. W ramach programu gmina otrzymała wsparcie finansowe na urządzenie szkolnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej – Zespole Szkół w Sabniach. Zgodnie z … Dowiedz się więcej

Samodoskonalenie Urzędu Gminy Sabnie

Urząd Gminy Sabnie jest uczestnikiem projektu pt. „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą” realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (w partnerstwie z firmą F5) i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Model CAF został … Dowiedz się więcej

Poświęcenie Tablicy Sybiraków

Corocznie dnia 17 września – w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939r. – obchodzony jest Dzień Sybiraka. W tym roku szczególna uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Grodzisku. Podczas Mszy Św. celebrowanej przez ks. Antoniego Sieczkiewicza, ks. Stanisława Falkowskiego i ks. Tadeusza Tomasiuka poświęcono obraz Matki Boskiej Sybirackiej oraz tablicę poświęconą Sybirakom … Dowiedz się więcej

Dożynki diecezji drohiczyńskiej w Grodzisku w Gminie Sabnie

Diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne plony w diecezji drohiczyńskiej odbyło się w sobotę 10 września 2011 r. w parafii pod wezwaniem Trójcy Świętej w Grodzisku w Gminie Sabnie. Gospodarzami uroczystości byli: proboszcz parafii Grodzisk i diecezjalny duszpasterz rolników ks. kan. Antoni Sieczkiewicz oraz wójt Gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński, natomiast Starostami dożynek byli rolnicy z Sabni: … Dowiedz się więcej

Sołtys Chmielnika Kazimierz Trzciński doceniony przez wicepremiera Waldemara Pawlaka

W dniu 7 września 2011 r. pan wicepremier Waldemar Pawlak wręczył sołtysowi Chmielnika panu Kazimierzowi Trzcińskiemu podziękowanie za wieloletnią pracę i działalność na rzecz lokalnej społeczności. Pan Kazimierz Trzciński ma 86 lat, a od 45 lat pełni urząd sołtysa Chmielnika. Mieszkańcy wsi wybierali go już 14 razy z rzędu. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem … Dowiedz się więcej

Skip to content