Złote Gody w Gminie Sabnie

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się 10 września, w naszej gminie.
Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym w Grodzisku w intencji Szanownych Jubilatów. Następnie wszyscy zastali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Sabniach , gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Kilka ciepłych słów skierowali do jubilatów: Pan Wójt Ireneusz Piotr Wyszyński, Anna Kaszuba – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach oraz Przewodniczący Rady Gminy – Tadeusz Maksimiak. W imieniu Wiceministra Zdrowia, Senatora Waldemara Kraski list gratulacyjny odczytał Piotr Woźniak – asystent.
Podczas oficjalnej części uroczystości wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Sabnie. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Po oficjalnej ceremonii dostojni jubilaci zostali zaproszeni na część artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Sabniach.
W tym roku świętowaliśmy jubileusz 16 par. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:
1. Barbara i Jan Bobrowscy
2. Teresa i Wojciech Cieśla
3. Janina i Stanisław Dąbrowscy
4. Marianna i Jan Jesionowscy
5. Wacława i Franciszek Kamińscy
6. Krystyna i Henryk Pajewscy
7. Zofia i Tadeusz Partyga
8. Marianna i Tadeusz Piekarscy
9. Janina i Janusz Pytlak
10. Celina i Roman Rosak
11. Barbara i Włodzimierz Teklak
12. Ewa i Waldemar Trochimiak
13. Janina i Mieczysław Tymosiak
14. Michalina i Miłosz Walendzik
15. Celina i Witold Załęscy
16. Alina i Eugeniusz Żak

Dodaj komentarz

Skip to content