Dzień papieski oraz dzień nauczyciela w Szkole Podstawowej w Niecieczy

14 października w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niecieczy odbyła się akademia, podczas której świętowano Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością ks. proboszcz Waldemar Górski i ks. Stanisław Falkowski, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, pedagodzy, pracownicy obsługi, rodzice i dzieci.

Po serdecznym powitaniu gości przez Dyrektora Szkoły pana Marka Ratyńskiego, w pierwszej części akademii uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki – pani Marzeny Skibniewskiej przedstawiły program artystyczny. Tegoroczny XV dzień papieski obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II –   Patron Rodziny. Przybliżono nam sylwetkę świętego Jana Pawła II, jego ważną rolę w naszym życiu. Wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń Ojca Świętego  – „Barkę”.

Druga część uroczystości  dotyczyła przypadającego na dzień 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. W części artystycznej pod kierunkiem pani Beaty Jówko dzieci rozbawiły gości, prezentując zabawne sytuacje  jakie mogą mieć miejsce w relacji uczeń – nauczyciel.

Na zakończenie występów, w dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie, pedagodzy oraz przybyli emeryci obdarowani zostali przez dzieci kwiatami i słodkościami. Dyrektor podziękował wszystkim za spotkanie i wspólną pracę oraz zaprosił na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze i było okazją do wielu wspomnień i spędzenia czasu we wspólnym gronie.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niecieczy

Dodaj komentarz

Skip to content