LATO W SABNIACH 2015

Dnia 5 lipca 2015 r. odbyła się szósta edycja imprezy plenerowej LATO W SABNIACH. Na wszystkich uczestników imprezy czekały liczne atrakcje.

Po powitaniu gości przez Wójta Ireneusza Piotra Wyszyńskiego na scenie można było m.in. zobaczyć występy utalentowanych dzieci z terenu gminy. Odbyły się także konkursy dla dzieci i dorosłych. Firma AGROPEST przygotowała test wiedzy ogrodniczej, a KRUS konkurs na temat bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie. Dzieci ze szkół z tereny Gminy Sabnie zostały nagrodzone za rysunki bocianów, a jedno z nich dodatkowo za nadanie imienia ptakowi zaobrączkowanemu przez organizację Grupa EkoLogiczna, która zorganizowała konkurs wspólnie z Panią Barbarą Tekieli i Urzędem Marszałkowskim w Warszawie.

Podczas imprezy wręczono nagrody zwycięzcom Otwartych Zawodów Sportowych w Wędkarstwie Gruntowym o Puchar Wójta Gminy Sabnie oraz Pucharu Gminy Sabnie Piłkarskich Siódemek. Zawody w obu dziedzinach odbywały się od rana na terenie Gminy Sabnie.

W tym roku LATO W SABNIACH było niezwykle obfite w doznania muzyczne. Serię koncertów rozpoczął występ zespołu muzyki ludowej Jabłoniacy. Następnie uczestnicy mogli posłuchać zespołów Voci Cantati Voci Bambini. Około godziny 18.00 rozpoczęła się czysto rozrywkowa część imprezy. Na scenę wkroczył zespół POWER BOND i zaprezentował bardzo energetyczny koncert muzyki tanecznej. Po nim wszyscy zgromadzeni przysłuchiwali się, a duża część osób tańczyła, do muzyki zespołu DILEY.

Godzina 20.00 to punkt kulminacyjny LATA W SABNIACH 2015 – to wtedy rozpoczął się koncert gwiazdy imprezy, znanego w całej Polsce zespołu MASTERS. Jednak to nie był koniec atrakcji. Około 22.00 rozpoczął się koncert zespołu AKCES, a po nim dyskoteka prowadzona przez DJ BETE.

Wszyscy uczestnicy LATA W SABNIACH 2015 mieli okazję odwiedzić punkt informacyjno-promocyjny programu POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ zorganizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Odbywała się w nim prezentacja produktów wysokiej jakości: w tym regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych. Podczas imprezy można było także podziwiać dzieła lokalnych twórców, a także skosztować miejscowe specjały. Na dzieci czekało darmowe wesołe miasteczko.

DSC_0031bocianyDSC_0032DSC_0033DSC_0626

Więcej zdjęć…

1 komentarz do “LATO W SABNIACH 2015”

  1. To było najbardziej udane Lato w Sabniach ! Znakomita zabawa i lokalne produkty. Dalej tak trzymać.

    Brawa dla Organizatoprów.

    Barbara Tekieli, mieszkanka Gminy Sabnie w …wolnych chwilach

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Skip to content