Kiermasz Wielkanocny w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niecieczy

22 marca 2015 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niecieczy odbył się już po raz trzeci Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: baranki, pisanki, kraszanki, stroiki, palmy i wiele innych dekoracyjnych przedmiotów przygotowali uczniowie, rodzice, nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Niecieczy. Ponadto podczas kiermaszu można było zakupić słodkości przygotowane przez mamy naszych uczniów. Ciasto sprzedane było prawie do ostatniego kawałka, a wybierać było w czym – rogaliki, szarlotki, babeczki, serniki, keksy, bloki, mufinki i inne słodkości. Zapach tych wypieków roznosił się po całej szkole. Ciasta przyciągały smakoszy swoimi kształtami i barwami. Chętnych na smakołyki nie brakowało. Babeczki upiekły i pięknie przyozdobiły dzieci, które w sobotę uczestniczyły w zajęciach projektowych ,,Moja przyszłość”. Było też stoisko z ręcznie robioną biżuterią, którą wykonuje jedna z mam naszych uczniów. Na kiermaszu można było kupić również wyroby wędliniarskie, a wśród nich pyszną kiełbaskę do wielkanocnego koszyczka. Wyroby jak najbardziej ekologiczne wykonuje mieszkaniec wsi Nieciecz pan Sławomir Wrzosek, który już od wielu lat wspiera wszelkie inicjatywy podejmowane przez stowarzyszenie i zawsze służy pomocą. W kawiarence można było spróbować żurku ugotowanego przez nasze wiejskie gospodynie. Nasz kolorowy, wielkanocny jarmark cieszył się zainteresowaniem mieszkańców i gości. To jak zawsze miejsce integracji i towarzyskich spotkań. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a dzieciom, rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu .

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy

Dodaj komentarz

Skip to content