Dzień meksykański w Przedszkolu w Niecieczy

Dnia 24 listopada w przedszkolu w Niecieczy odbył się dzień meksykański. Tego dnia dzieci zapoznały się z życiem mieszkańców tego kraju, nauczyły kilku prostych zwrotów w języku hiszpańskim,wykonały flagę Meksyku.Poznająć krajobraz zrobiły kaktusy z masy solnej. Najmłodsi zapoznali się także z tańcem meksykańskim i w takt muzyki tańczyły z marakasami, które samodzielnie wykonały. Zgodnie z kulturą kulinarna tego kraju samodzielnie wykonały tortille ,którą później zjadły ze smakiem popijając lemoniadą ze świeżych owoców. Na zakończenie dzieci z zawiązanymi oczami rozbiły „Pinotę” – kulę z cukierkami.Dzięń był bardzo udany!

Wychowawczyni zerówki: p. Justyna Wantusiak
Wychowawczyni maluchów: p.Milena Filipczuk

3 komentarze do “Dzień meksykański w Przedszkolu w Niecieczy”

  1. Kolejna informacja o przedszkolu, o szkole nie wspomnę. Może strona niech zmieni nazwę na ”Przedszkola i szkoły w Gminie Sabnie”?

    Odpowiedz
  2. Np. o jakichś budowach, chodniku przy kościele w Zembrowie który już został zrobiony, o budowanej drodze Sabnie Hołowienki, świetlicy dla młodzieży w Suchodole która już jakiś czas funkcjonuje o zbiorniku Niewiadoma na pewno coś tam się dzieje… chociażby o zarybianiu które się odbyło 4 listopada. A żeby było jeszcze ciekawiej o można pisać o wypadkach które wydarzyły się w gminie. To by było na tyle pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Skip to content