Święto warzyw i owoców w Przedszkolu w Sabniach

Dnia 17 października w Przedszkolu w Sabniach odbyły  się zajęcia otwarte z udziałem rodziców „Święto warzyw i owoców”.  Na  początku dzieci z klasy „0” przedstawiły 3 krótkie spektakle kukiełkowe wcielając się w role warzyw i owoców („Na straganie”, „Pomidor”, „Arbuz”) oraz zatańczyły taniec ludowy – oberek. Młodsze dzieci przedstawiły spektakl „Dwie Sałatki” oraz  zaśpiewały dla rodziców piosenkę „Smaczne warzywa”. Nie zabrakło też atrakcji dla rodziców. Zgromadzone mamy mogły wykazać się w konkursie obierania jabłek. Konkurs polegał na obraniu jabłka tak, aby obierka była jak najdłuższa.

Po wspólnych zabawach przeszliśmy do najważniejszej części dnia, gdzie dzieci pod czujnym okiem mam i nauczycieli własnoręcznie kroiły składniki na sałatki owocowo-warzywne. Pod koniec dnia odbyła się wspólna degustacja przyrządzonych sałatek.

Bardzo ważne jest ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat, dlatego też, celem naszego spotkania było pokazanie dzieciom, że warzywa i owoce są niezbędne w ich diecie jako źródło cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych. Dzieci przekonały się,  że jedzenie warzyw i owoców wcale nie musi być nudne, a przecież żaden posiłek nie smakuje tak bardzo jak ten przygotowany samodzielnie.

Dodaj komentarz

Skip to content