Światowy Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu w Zembrowie

misioTrudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci, przyjacielem oraz powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Już po raz kolejny w poniedziałek, 25 listopada  w Przedszkolu w Zembrowie obchodzony był „Światowy Dzień Pluszowego Misia” w grupie dzieci 3 i 4 latków. Z tej okazji przedszkolaki miały za zadanie przynieść do przedszkola  pluszowe misie.

W bogatej scenerii i strojach misiów dzieci bawiły się wraz ze swoim milusińskimi. Na imprezie przedszkolaki gościły panią dyrektor Annę  Siemieniuk. Od samego rana mamy – „misiowe kuchareczki”- piekły dla dzieci słodkie bułeczki z kruszonką i zdrowe bułki grahamki. Robiły też swojskie masełko i „Kubusiowy” soczek.

Zapoznano dzieci z krótką historią misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej, bo 111 lat temu w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Gdy został postrzelony mały niedźwiadek, prezydent ujrzawszy jego przerażenie, kazał go natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która do dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Dzieci zaśpiewały piosenkę: „Zjadaj miód”, zachęcając wszystkich do zjadania miodu, który jest dobry na chrypkę, grypę, kaszel, katar i dreszcze. Dzieci wzięły udział w zabawie muzyczno-ruchowej „Niedżwiadki-Niejadki”, inscenizacji „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, ćwiczyły ze swoimi pluszakami. Tańczyliśmy do piosenek: „Muzyczny pociąg” oraz „Gumisie”. Maluchy utrwalały nazywanie części ciała w zabawie „Mój miś” oraz układając sylwetki misiów z powycinanych elementów. Wykonaliśmy pracę plastyczną, wyklejając kuleczkami piankowymi misia. Braliśmy udział w konkurencjach sprawnościowych, utrwalaliśmy wiadomości przyrodnicze.

Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie i otrzymały dyplomy „Prawdziwego Przyjaciela Pluszowego Misia”. Uwieńczeniem uroczystości był tort w kształcie misia, który również zawdzięczamy naszym wspaniałym rodzicom.

Dodaj komentarz

Skip to content