Spotkanie wigilijne w Gminnym Przedszkolu w Sabnich 2011

Zgodnie z tradycją w Gminnym Przedszkolu w Sabniach odbyła się uroczysta wigilia. Dzień ten okazał się wyjątkowy nie tylko dlatego, że spadł długo oczekiwany śnieg, ale i z tego powodu, że przybyli zaproszeni goście.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

W obydwu oddziałach przedszkolnych prowadzonych przez p. B. Iwanowską i B. Iwaniuk odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe. Spotkanie miało miejsce 22 grudnia o godzinie 12.00. Uczestniczyli w nim rodzice dzieci przedszkolnych, ksiądz proboszcz parafii Grodzisk oraz pani dyrektor i wicedyrektor Zespołu Szkół w Sabniach. Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały wykonały część artystyczną o tematyce bożonarodzeniowej dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń. Dzieci do przedstawienia przygotowały nauczycielki  a oprawę muzyczną przygotowała akompaniatorka zajęć rytmicznych.

Ksiądz parafii Grodzisk – nasz katecheta odmówił z zebranymi modlitwę, pobłogosławił opłatki i zgodnie z tradycją nastąpił wówczas czas łamania się opłatkiem. Pani Dyrektor Anna Chmiel podziękowała dzieciom za piękny występ i złożyła przybyłym gościom świąteczno – noworoczne życzenia. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom  własnoręcznie wykonane stroiki i karty świąteczne z życzeniami od dzieci i pracowników przedszkola. Na koniec wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.

Czas upłynął w miłej, świątecznej atmosferze.

W oddziałach przedszkolnych narodziła się nowa piękna tradycja spotkań bożonarodzeniowych, która zapewne na stałe zostanie wpisana do kalendarza przedszkolnych uroczystości.

Barbara Iwanowska
Barbara Iwaniuk

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Skip to content