Doposażenie placów zabaw w Gminie Sabnie

Co prawda z powodu pandemii koronawirusa place zabaw są zamknięte, jednak szykujemy się na moment, gdy nasze życie wróci do normy.
Gmina Sabnie doposażyła place zabaw w miejscowości Zembrów (przy Gminnym Przedszkolu) oraz w Chmielniku.
W ramach zadania zakupiono i zamontowano:
1) zestaw zabawowy składający się z:  2 zjeżdżalni, przejścia rurowego typu TUNEL,  wieży, 2 dachów, schodów z barierami,  wejścia wspinaczkowego, rury strażackiej, mostu linowego, bariery kółko – krzyżyk, bariery szczeblowej, panela z rysunkiem oraz flagi.
Konstrukcja wykonana jest z drewna, zabezpieczonego dodatkowo przez mocowanie na stalowych kotwach.
2) huśtawkę czteroosobową.
Plac w miejscowości Chmielnik wzbogacił się o huśtawkę „bocianie gniazdo”.
Wszystkie montowane urządzenia i elementy wyposażenia placów zabaw posiadają atesty
i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące normy w tym zakresie oraz posiadają dopuszczenie do stosowania w kontakcie z dziećmi.
Dzięki doposażeniu placu zabaw maluchy zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, lecz również umiejętności  społeczne polegające na nauce współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa.
Plac zabaw w Zembrowie został doposażony dzięki środkom finansowym funduszu sołeckiego sołectw: Kolonia Kurowice, Kurowice, Stasin oraz Zembrów. Natomiast plac zabaw w miejscowości Chmielnik został w całości sfinansowany z funduszu sołeckiego sołectwa.

Dodaj komentarz

Skip to content