„Sabnie wzięły wszystko…”

W dniach 3, 4.02.2015r. zostały rozegrane drużynowe Mistrzostwa Powiatu Sokołowskiego szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. Gospodarzem i organizatorem  zawodów było Publiczne Gimnazjum im. Heleny Mniszek w Sabniach.

Do rozgrywek, każde gimnazjum z terenu powiatu miało prawo zgłosić po dwie drużyny w składach maks. 3-osobowych. W każdym meczu rozgrywano dwa pojedynki singlowe, następnie grę deblową i ewentualnie kolejne single grane „na krzyż”. Mecze toczyły się do trzech zdobytych punktów, a każdy pojedynek do trzech wygranych setów.

Pierwszego dnia zawodów rywalizowały dziewczęta. Do zmagań z terenu powiatu zgłosiło się  6 zespołów reprezentujących tylko 4 szkoły(na 13 gimnazjów w powiecie!!!): Sabnie 1, Sabnie 2, PG 1/1, PG 1/2, Repki i Gimnazjum Salezjańskie.

Po wyrównanych i zaciętych pojedynkach zwyciężyła drużyna gospodarzy w składzie: Sylwia Myszko, Natalia Kapera, Mariola Opęchowska, prowadzona przez Radosława Kosieradzkiego, pokonując w finale 3-1 prowadzony przez p. Teresę Jaszczuk zespół z Repek w którym grały: Alicja Protasiuk i Joanna Jaszczołt.

Gimnazjum Salezjańskie w składzie: Marta Wrzesień, Natalia Kosieradzka i Lena Młynik w meczu o trzecie miejsce pokonało 3-2 drugi zespół gospodarzy, w którym grały dziewczęta z klasy 1: Zuzanna Orłowska, Aneta Wierzbicka i Aleksandra Kur. Należy wspomnieć że pojedynki te były bardzo wyrównane i zacięte. Opiekunem obu drużyn był Radosław Kosieradzki. Miejsca piąte i szóste w Mistrzostwach przypadły dla drużnom z Gimnazjum nr 1 z Sokołowa Podlaskiego które prowadził p. Daniel Krakowski.

Dnia 4.02.2015 rywalizowały drużyny męskie, a udział wzięło 14 zespołów reprezentujących 8 szkół: gospodarze Sabnie – 2 drużyny, Gimnazjum Salezjańskie, Repki, Skrzeszew – 2 drużyny, Bielany – 2 drużyny, Ceranów – 2 drużyny i gimnazja sokołowskie nr 1 i nr 2 również po 2 drużyny. Turniej rozegrano systemem grupowym a po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy, grały systemem pucharowym. Do ścisłego finału w walce o puchar, medale i dyplomy zakwalifikowały się:

  • Sabnie 1: Adrian Tymiński, Kacper Wilk, Bartosz Kamiński, op. Radosław Kosieradzki,
  • Sabnie 2: Dawid Osipiak, Konrad Kierylak, Paweł Bocian, op. Radosław Kosieradzki,
  • Skrzeszew 1: Tomasz Kuć, Kamil Dudek, Paweł Żałobka, op. Aneta Głogowska,
  • Gimnazjum Salezjańskie: Piotr Mazurczak, Maciej Gębicki, op. Artur Malinowski.

Po zaciętych 5-pojedynkowych meczach i 5-setowych pojedynkach po raz pierwszy w historii rozgrywek w kategorii chłopców zwyciężyła szkoła z Sabni. Ten historyczny wynik ustanowili Adrian Tymiński i Kacper Wilk prowadzeni przez Radosława Kosieradzkiego (obaj 1 klasa), pokonując 3-2 chłopców z Wyroząb (Mazurczk/Gębicki) uczących się w szkole salezjańskiej, a prowadzonych przez p. Artura Malinowskiego.

Miejsce trzecie zdobyła drużyna ze Skrzeszewa: Tomasz Kuć, Kamil Dudek, Paweł Żałobka  prowadzona przez p. Anetę Głogowską. Tuż za podium znalazł się drugi zespół z Sabni przegrywając walkę 2-3.

Warto przypomnieć,, że w rozgrywkach powiatowych oprócz dwóch zwycięstw w kategorii gimnazjów  – dziewczęta i chłopcy (i dwóch czwartych miejsc), doskonale wypadli również zawodnicy ze szkół podstawowych z gminy Sabnie. Drużyny chłopców z Sabni zajęły 2 i 4 miejsce w powiecie a drużyna z Zembrowa 3 miejsce.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć i miło nam przypomnieć, iż dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii będą reprezentowały Powiat Sokołowski w rozgrywkach międzypowiatowych organizowanych przez SZS w Siedlcach. Miejsce i termin tych zawodów zostanie podany na stronie internetowej www.pszssiedlce.pl.

Wszystkie wyniki zawodów szkolnych w naszym powiecie można śledzić na stronie Szkolnego Związku Sportowego www.szssokolowpodl.pl.

R. Kosieradzki

Dodaj komentarz

Skip to content