Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej w Zembrowie

10 października 2014 roku w Szkole Podstawowej w Zembrowie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele szkoły w Zembrowie oraz zaproszeni goście wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński i proboszcz parafii Zembrów ksiądz Piotr Arbaszewski. Nie mogło również zabraknąć rodziców pierwszaków, którzy przybyli, by towarzyszyć swoim dzieciom w tym ważnym wydarzeniu.

Na początku zabrała głos dyrektor szkoły Jolanta Grzyb, która powitała wszystkich zebranych, natomiast uczniom pierwszej klasy życzyła pilności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali ciekawą i mądrą część artystyczną, podczas której recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Wszyscy stwierdzili, że ich wiedza i umiejętności pozwalają na to, by stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły w Zembrowie.

Po występach miało miejsce najważniejsze wydarzenie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor pasowała ich na uczniów szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

Po ślubowaniu głos zabrał wójt gminy Sabnie, przekazując najlepsze życzenia dzieciom rozpoczynającym przygodę ze szkołą. Natomiast proboszcz parafii Zembrów zaprosił pierwszaków wraz z rodzicami na mszę w ich intencji.

Na zakończenie odbyło się sadzenie drzewka Jest to tradycja szkoły kontynuowana już od kilkunastu lat. Na pamiątkę ślubowania dzieci przy ogromnej pomocy swoich rodziców sadzą zakupione wcześniej drzewko.

Po wielu emocjach wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy I.

 

Dodaj komentarz

Skip to content